Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #31
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Witam!

Nie doczekałem się choćby lakonicznej informacji o efekcie Zenona a szkoda mi czasu na przebijanie się przez wielogodzinne prezentacje.
Niemniej zaglądam tu bo może efekt Zenona w końcu się pojawi i zaspokoję swoją ciekawość.

Ale nie mogę przejść obojętnie jak w ferworze dyskusji przypisuje się dźwiękowi własności elektromagnetyczne kiedy jest on jedynie zaburzeniem mechanicznym w powietrzu, wodzie, metalu lub innym ośrodku materialnym (w takiej próżni jest cisza jak makiem zasiał).
Na przykład taki patefon, nie ma za grosz elektryki a gada. Działają tu jedynie wzmocnione tubą drgania igły na elastycznej membranie i sprężyna poruszająca walec lub płytę.

A w sprawie Kanta to proszę go nie deprecjonować. Z faktu, że nie żyje i nie może się obronić nie wynika, że można o nim zapomnieć. Podobnie jak wielu innych filozofów - w szczególności logików i prakseologów, położył podwaliny właśnie pod to abyś mógł w dyskusji posługiwać się prawidłowo argumentacją i prawdopodobnie nawet fakt odkrycia UFO lub innych kanałów łączności tego nie zmieni. "Używasz" Kanta nawet o tym nie widząc choć smuci, że nie masz tego świadomości.

Czy ktoś wie w końcu coś o efekcie Zenona?

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2019 16:05 przez SP6FRE.)
27-10-2019 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata - SP6FRE - 27-10-2019 16:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości