Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #60
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
Jurek,
mowic ze "brzmi za dobrze" mialem na mysli porownanie zmoim TS480. Do mojej wersji "pajaka" na 80m narazie nie ma co porownywac. A pytam o szczegoly coby obrac przyszlosciowo jakies kierunki coby dawaly dobry efekt.

Lubie potencjometry wieloobrotowe, wiec sie zastanawiam czy jak zrobie takie VFO [w drugim Polyakovie] jak jest np. w TRX Taurus, to powinno zahulac, nie? Chyba ze podeslesz cos swojego. Pytanie: dlaczego zaweziles VFO tylko do tych 18kHz? Stabilnosc lepsza? Zastanawiam sie czemu choc 40kHz czesci CW nie obskoczyles swoim VFO? zagwozdkaSmile

A BPFy to masz na ferrytach, tak? (dwuobwodowe)?
Ja to wogole mysle coby kiedys filtry wejsciowe 3-5 obwodowe LC zrobic docelowo na 70kHz CW i moze 100 lub 50kHz SSB (polskie frekwencje). Nawet 3 obwodowy bedzie ostro sie stroil (w teorii). Mozliwe ze podziele tez czesc cw po 35kHz i podobnie SSB i bede przelaczal przelacznikiem kilku-pozycyjnym np. takim jak w FM3001. W ten sposob waskie BPFy wytlumia smieci spoza tych 40-100kHz. Reszta w torze m.cz. Filtr m.cz. do CW, bo glownie praca CW mnie interesuje.

A co do TX to widzialem do szybkich testow cos takiego:
TX QRPp wg SP9AVA, z dodatkiem LPF, choc harmoniczne przy takiej mocy nie powinne nikomu przeszkadzacSmile
Taki nadajnik chcialbym przetestowac z Polyakovem w pudelku jako pierwsze rozwiazanie. Potem TX od Krzyska sq8luv (tez podany na sp-qrp forum).

ok, zejdzmy na ziemie. biore sie za oryginalne VFO. choc polutuje kilka tych kondensatorowSmile

pozdrawiam
15-12-2019 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ8GUO - 15-12-2019 21:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości