Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #26
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
(13-09-2019 17:31)SQ8GUO napisał(a):  p.s. na szybko chcialem zapodac symulacje z Twojego pierwszego screen'a. Nie udalo mi sie ustawic parametru RL dla 500 5k i 500k. Jeszcze cos mi tam brakuje.

-------------------------------
wstawianie zalacznikow to na tym forum sztukaUndecided ok, teraz sie udalo...

Udało Ci się tylko badałeś prąd, a nie napięcie i do tego na rezystorze źródła i nie sprzęgłeś cewek (to jakby były dwie osobno nawinięte co nieco zmienia (to ten zapis K1 L1 L2 1)
Do ustawiania takich dziwnych rzeczy w LTSpice służy to co u mnie jest w narzędziach (na pasku widocznym na górze z prawej strony) zaznaczone jako ".op"

MaC, to jest w miarę rzeczywista sytuacja kiedy podłączamy np. antenę ćwierćfalową do obwodu a jego "górę" do siatki lampy albo feta (zdaje się że był tu taki schemat). Jeśli podłączasz antenę o długiści lambda/2 to faktycznie można spróbować podłączyć do góry obwodu rezonansowego.
Tak czy inaczej trzeba pamiętać że nie tylko częstotliwość i dobroć w sensie... hm.. technicznym (czyli rezystancja strat w elementach) ale i impedancje źródła i odbiornika mają znaczenie dla tego jaka charakterystyka wyjdzie.
Teoretycznie wydawało by się ze najlepiej w takim razie stosować obwody o jak najmniejszych L żeby były najostrzejsze ale znów - straty w kondensatorach są większe niż w drucie (więc lepiej dać większe L mniejsze C) a do tego bardzo wąski obwód ciężko dopasować. W praktyce więc trzeba poszukać jakiegoś kompromisu.

PS: Do adminów. Dlaczego nie mogę załączyć pliku .asc? (to co jest w załączniku to nie zip tylko .asc, trzeba zmienić rozszerzenie)

.zip  obwrez1.zip (Rozmiar: 1.05 KB / Pobrań: 705)

Nie rozumiem - nie robię. Chyba że robię żeby zrozumieć.
13-09-2019 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ5KVS - 13-09-2019 22:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości