Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #15
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
Będę pisał powoli bo oczy mi troszkę łzawią :-) Takiego zakręconego gościa to tu jeszcze nie było.
Chcesz rozdzielić sygnał w.cz z anteny, przepuścić oba tory przez filtry... jeden dolnoprzepustowy, a drugi górnoprzepustowy. Tak zaprojektować filtry aby pozostało 100kHz, a potem to połączyć / zsumować ...
Ja bym proponował nie rozdzielać, tylko najpierw przepuścić przez filtr dolnoprzepustowy, a to co wyjdzie przepuścić przez górnoprzepustowy... tak się robi. Dalej mi łzy leca ... całkiem pozytywne łzy :-) i micha mi się cieszy od ucha do ucha. Może uda mi się filmik zrobić z eksperymentem. Do modułowca mam taki fajny modulik do którego na górze można podpiąć 2 moduły jednocześnie i jednym cichym przyciskiem przełączać: 2 obwodowy BPF na 1 obwodowy i odwrotnie - wtedy słychać różnicę, można zamiast jednego modułu dać zworkę i wtedy słychać jak działa radyjko z filtrem dowolnym i bez. Z doświadczenia powiem, że w tej konkretnej konstrukcji, raczej chodzi o dopasowanie mało impedancyjniej anteny do raczej wysoko impedancyjnego wzmacniacza w.cz. Filtr jest przy okazji.
Już takie eksperymenty robiłem. Jeśli akurat rumuński nadajnik AM nie pracuje, to nie ma różnicy. Gdy pracuje to dopasowującym filtrem i tłumikiem jesteśmy w stanie gadającego Chińczyka się pozbyć.

73 JERZY SQ9RFC
12-09-2019 1:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ9RFC - 12-09-2019 1:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości