Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena magnetyczna a otoczenie
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #2
RE: Antena magnetyczna a otoczenie
To ciekawe.
Ja w bloku mam podobne doświadczenia, tzn na środku pokoju/salonu każda antena (magnetyczna też) zbiera śmieci a generalnie poziom S/N jest fatalny, podczas kiedy już bliżej okna (a tym bardziej balkonu) poziom S/N znacząco rośnie. Ale w moim przypadku jestem pewien że to wina zbrojenia (duży wysoki blok) oraz częściowo instalacji w ścianach.
U Ciebie w gazobetonie bym tego nie podejrzewał, u teściów czasami żeby czegokolwiek posłuchać z powodzeniem używam "kawałka drutu" wewnątrz pokoju, z tym że ściany są wykonane ze zwykłej cegły plus zewnętrzne z wapienia (jakieś pół metra wapienia nieraz).

Szerokie strojenie może właśnie sugerować że masz duże straty "w otoczeniu" i teraz można by się zastanowić z czego to wynika:
- Twój gazobeton nie jest tak niewinny jak Ci się zdaje. Ciężko to stwierdzić ale możesz sobie nawinąć dość sporą cewkę z drutu (powiedzmy, 30cm średnicy kilka zwojów) i badać jej rezonans analizatorem. Zbliżyć do jednej ściany, do drugiej i będzie wiadomo, czy to jakieś pręty metalowe ale skupione czy sama ściana (co byłoby dziwne..).
- Może Twój domek jest ocieplony jakimś czymś co zawiera folię alu?
- A może sama podłoga (zbrojenie w wylewce, ogrzewanie podłogowe z folią ALU pod spodem itp) wystarczy żeby Ci napsuć?

Nie rozumiem - nie robię. Chyba że robię żeby zrozumieć.
30-05-2019 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Antena magnetyczna a otoczenie - SQ5KVS - 30-05-2019 16:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości