Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver TR 501 XD. Ktoś coś wie na jego temat?
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #3
RE: Transceiver TR 500 XD. Ktoś coś wie na jego temat?
Konstrukcja opracowana w latach 70-tych, głównie na tranzystorach, epoka Jowisza 103. Schematy były publikowane tak jak napisał Ryszard w starych biuletynach PZK (czarno białych na gazetowym papierze). Były dostępne również płytki w wykonaniu rzemieślniczym. Podobno, bo osobiście nie widziałem były składane na nich całe radia. Jest szansa że mam gdzieś schematy tej konstrukcji z tamtych lat, ale nie obiecuję bo tej "makulatury" jest sporo.

Opis w Biuletynie "Wzbudnica SSB TX500SP" oferowana przez Punkt Usług Elektronicznych z Bielska-Białej autor SP9EFP.
Ta wzbudnica była pierwszym etapem do opracowania pełnego tranceivera. Na froncie radia jest ten sam znak autora opisu z biuletynu.

Po tym opisie jest kolejny: Kolega SP9EFP prowadzący w Bielsku Białej Zakład Rzemieślniczy "ELEKTRONIK" opracował poza opisaną wzbudnicą interesujący transiwer tranzystorowy TR500SP (opis na kilku stronach). Część opisu zachowała się w moich zasobach, nie wiem czy kompletne schematy. Jeśli będzie zainteresowanie to zrobię skany i zamieszczę na forum.

Na dole opisu jest data zamknięcia numeru 21.04.1980 r czyli był prawdopodobnie w majowym numerze.

Każdy wtedy marzył aby zbudować sobie takie radio zamiast pracować na RBM czy 10RT.

73 Adam
24-01-2019 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver TR 500 XD. Ktoś coś wie na jego temat? - SP5FCS - 24-01-2019 22:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości