Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIC - kłopoty z programowaniem.
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #1
PIC - kłopoty z programowaniem.
Klon PICKIT2 z AVT przerobiony przeze mnie bo mia błąd.
Setki jeśli nie tysiące programowań...
PIC16F628A nówka z allegro - kilka sztuk kupione ze 2 lata temu.
Zaprogramowany dawno - trzeba było wpisać nowy soft, no i było ok.
Programowanie w układzie - do linii programowania nic nie podpięte - prosty projekt.
Nagle procek? programator? strajkuje - weryfikacja przeszła a układ nie działa ... pewnie błąd programu... wracam do poprzedniej wersji ... nie przechodzi weryfikacji ... nagle programator nie rozpoznaje procka ! Jest podstawka więc procka wydłubuje i wkładam do oddzielnej podstawki, podłączam programator - poszło. Myślę ki czort. Ale jestem zadowolony bo układ działa ... ale to stabilna poprzednia wersja :-( Zmieniam HEX i ... sytuacja się powtarza !!! nie mam czasu więc znów wydłubuję - ładuję stary HEX i ... nawet w zewnętrznym programatorze nie identyfikuje procka !!! Nic nie pomaga. Myślę procek padł, szkoda. Nowy - znów zewnętrzny programator i stary HEX. Działa. Procek już w układzie, wiec nowy wsad i ... dupa !!!!!! wszystko się powtarza. Nawet na zewnątrz nie rozpoznaje ... Idę spać.

(cd w następnym poście bo jest ograniczenie ilości jednorazowego tekstu ...)
cd...
Dziś rano ściągnąłem inne oprogramowanie do programatora - poprzednio było MPLAB IDE v8.92 teraz PICkit2 v2.61 w tym nowym oprogramowaniu można ustawić automatyczne rozpoznawanie procesora - i ... rozpoznał te "padnięte", ale nie do końca. Nie chcą się wykasować, ale czasem czyta zawartość ! Często znów nie rozpoznaje ... Nagle wykasował i przeszły wszystkie testy! Wpisałem tę działającą wersję HEXa i wszystko OK !!!! Nie do końca :-( Stary soft działa to dawaj nowy ... testy przeszły, ale wszystko znów szlak trafił ... nic nie rozpoznaje, nic nie widzi, a godziny mijają ... DUPA ! Przeleciałem oscyloskopem wszystkie sygnały programatora - wydaje się że jest OK ! Tam jest przetwornica do Vpp - ale chyba wydala - wieczorem podam tam normalne 12V z innego zasilacza.
Teraz pytanko ... co jest grane? Te procesory nie maja przecież zabezpieczenia przed skasowaniem pamięci ! Jakaś felerna partia ? Zamówię te procki - pomimo że na nich się już mało robi. Gdyby ktoś miał na zbyciu PICKIT2 albo PICKIT3 oryginalne to bym kupił.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2019 10:27 przez SQ9RFC.)
08-01-2019 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
PIC - kłopoty z programowaniem. - SQ9RFC - 08-01-2019 10:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości