Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #99
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
No nie wszystko. Brakuje mi rdzeni, multimetru pomiarowego i jeszcze paru innych drobiazgów takich jak przekaźniki, ale wczoraj poczyniłem kolejny milowy krok, a mianowicie zrobiłem układ sterowania wzmacniaczem mocy w swoim Husarku. Do tej płytki szczerze mówiąc dodałbym jakieś zabezpieczenie na wypadek podania twardego napięcia zasilania z zewnątrz. Bez tego aktualnie wysterowane tranzystory ulegną uszkodzeniu. Jest to co prawda przypadek hipotetyczny i mało prawdopodobny, ale może warto dmuchać na zimne. Najprościej jest wydzielić masę wszystkich trznzystorów sterujących i dać pomiędzy tą masę a właściwą masę bezpieznik polimerowy na 100mA.
Wszystko po kolei. Do Husarka jeszcze muszę zrobić płytkę przetwornika sterującego układem ALC oraz separator sygnałów audio do emisji cyfrowych.
Wtedy powiem, że mój Husarek jest w 100% ukończony i mogę zacząć budować wzmacniacz. W międzyczasie planuję też prace nad układem antytrzaskowym do Husarka, ale to już będzie ponad 100%... praca w okresie burzowym, gdyż tylko wtedy będzie można subiektywnie ocenić skuteczność działań.
03-05-2020 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP2JQR - 03-05-2020 12:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości