Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #86
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Trochę bałaganu się narobiło, ale nie szkodzi. U mnie 200W na 3,5 Mhz i 200W na 28 MHz. Andrzeju proponuję skupić się na dopasowaniu wejścia wzmacniacza do bramek tranzystora D1028UK. Tam nie bez kozery siedzą dławiki szeregowe 20nH i kondensator 250pF równoległy do wyjścia transformatora wejściowego - piszę o swoim wzmacniaczu. Za materiały ferromagnetyczne nie biorę odpowiedzialności. U mnie trafo wejściowe jest 2:1 na rdzeniu BN43-202 (ze starych zapasów) i oryginalny transformator wyjściowy nieodżałowanej pamięci Olka SP6RYP, który uzwoiłem 3 zwojami drutu 1 mm w teflonie. Chcę tylko przypomnieć, że swój wzmacniacz liczyłem dla napięcia zasilania 24 V. Z tego co czytam Ty dojechałeś już do 31 V. Przecież przy takiej różnicy napięć zasilających zmieniają się parametry dynamiczne tranzystora. Być może przełożenia impedancji transformatorów już nie są prawidłowe, a szczególnie wyjściowego. Mam wrażenie, że masz jakieś swoje ścieżki dedukcji i podążasz nimi mnożąc sobie problemy. Zaufaj ludziom!

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2020 23:41 przez SP4LVC.)
25-02-2020 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 25-02-2020 23:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości