Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #56
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Panowie małą uwaga! Przy projektowaniu poprawek do płytki PA-200 v.3 popełniłem mały ,,czeski" błąd - na szczęście niegroźny. Tranzystor cyfrowy T3 - BCR583 trzeba wlutować na plecach. Koledzy, którzy mają wcześniejsze wersje płytek nie mają tego problemu, bo tam tranzystor trzeba dolutować do nóżek BCP-53 - tak jak zrobiłem to ja w egzemplarzu prototypowym. Medal za czujność otrzymuje Jan - SP3SFY!

Zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu kolegów kwestią zaporową przy podjęciu decyzji o budowie wzmacniacza był koszt tranzystora mocy. Staram się jak mogę. Jedna partia (8 sztuk) używanych, ale sprawnych tranzystorów została już rozesłana do kolegów i czekam na następną dostawę. Płacę ,,z góry" - własnymi środkami, ale grzechem byłoby nie skorzystać z okazji, bo mam świadomość, że będą następni potrzebujący. Robię to po to, aby wzmacniacz rozpropagować, bo przy takiej kwocie za tranzystor mocy (70 zł) koszt jego budowy może się zamknąć kwotą ok. 1000 zł. Może dzięki temu jeszcze kilku lub kilkunastu kolegów podejmie decyzję o jego zbudowaniu. Myślę, że jak za takie parametry i funkcjonalność urządzenia to kwota wręcz śmieszna. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji mam dobre wiadomości: tanie tranzystory mocy będą, płytki są lub będą - to nie problem, a kwestia 2 tygodni na wysyłkę z Chin (skończyły się aktualnie Auto-manual i Bypass). Organizuję również próbę złożenia kolejnego zamówienia na obudowy (186 zł + porto), ale muszę zebrać minimum 5 chętnych, bo firma nie chce rozmawiać o mniejszych ilościach. Gdyby ktoś nabrał ochoty na budowę to piszcie na PW - załatwię co się da i pomogę jak tylko będę mógł.

Odpowiadając na pytania kolegów - nie mam czasu składać tych wzmacniaczy i sprzedawać jako gotowy wyrób. Pracuję obecnie na prawie 2 etatach i w ten sposób chciałbym dociągnąć do emerytury. Chcąc uruchomić manufakturę musiałbym chyba pracować nocami, ale przecież tak się nie da. To już nie te lata, że człowiek przesiedział całą noc przy radiu, a rano się otrzepał, przechlapał i szedł do roboty.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2020 13:13 przez SP4LVC.)
21-11-2019 1:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 21-11-2019 1:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości