Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #53
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Ad.1 Karolu męczę ten wzmacniacz na pasmach dość intensywnie, a szczególnie w paśmie 80 m. już od 3 miesięcy. Jak do tej pory nikt nie meldował żadnych problemów związanych z jakością i szerokością sygnału. Poza tym na żadnym z pasm wzmacniacz nie potrzebuje 15W mocy sterującej. Jej poziom zawiera się w przedziale 8-10 W i w zasadzie w pełni wykorzystuje możliwości prądowe zastosowanych zasilaczy - czy to wewnętrznego (360 W), czy tego podłączanego z zewnątrz (500 W). Dalsze śrubowanie mocy wyjściowej nie ma sensu, bo musielibyśmy obsadzić płytkę PA na sporo większym radiatorze i być może dołożyć jeszcze jeden wentylator. To wszystko nie wejdzie już w założoną wielkość pudełka. Próg zadziałania układu Overdrive Protect ustawiłem więc na 10 W mocy wejściowej. Mam pewność, że nie przesterowuję bramek tranzystora mocy, zasilacze są jeszcze wydolne, a wytworzone ciepło jest w stanie odprowadzać się z radiatora.

Ad.2 Jak dobrze wczytasz się w dokumentację to ten przekaźnik w każdej sytuacji zagrożenia wzmacniacza przełącza sygnał wejściowy na tłumik 2 x 100 Om, a drugą parą styków odcina BIAS od tranzystora mocy.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2019 11:50 przez SP4LVC.)
05-11-2019 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 05-11-2019 11:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości