Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #45
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Witaj Wacławie i dzięki za pozytywną ocenę mojej pracy. Myślę, że nie licząc kosztów własnej pracy jesteśmy w stanie zrobić to za 1500 zł. Może ciut mniej jeżeli zakupimy wtyki SMA od Chińczyków. Zakup tranzystora mocy polecam jednak w jakimś sklepie europejskim, z tych które podawałem. Tu nie ma co ryzykować. Niby na Aliexpress trochę taniej, ale to jest kluczowy element wzmacniacza, a sami wiecie jak jest z półprzewodnikami z tamtego kierunku.
Jednak słychać w Husarku DSP prążki z zasilacza impulsowego wzmacniacza. Dokuczliwe jest to na szczęście jedynie w paśmie 1,8 MHz. Prążki występują z odstępem ok. 80 KHz, więc należy przypuszczać, że na takiej częstotliwości pracuje przetwornica zasilacza. Oczywiście spróbuję z tym powalczyć.
Edit - 09.10.2019. No i klops. Miałem nadzieję, że zakłócenia przenoszą się z napięcia wtórnego zasilacza, a tu niespodzinka. Zakłócenia (owoc pracy zasilacza) dalej słychać nawet po odłączeniu przewodu plusowego od zacisku 24V zasilacza. Elementy filtrujące od strony sieci w zasilaczu siedzą, bo myślałem, że może Chińczycy ,,odchudzili'' płytkę na rozkaz księgowości. Pozostaje zabawa z przepuszczeniem napięcia sieci przez jakieś dodatkowe układy filtrów, ale chyba zewnętrzne, bo w obudowie ciasnawo jest na ,,dodatki".

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2019 11:35 przez SP4LVC.)
20-09-2019 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 20-09-2019 10:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości