Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #42
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Dziękuję Romanie. Ja jestem również bardzo kontent z wyjazdu. Nawet nie chodzi już o konkurs i miejsca na nim zajęte - najważniejsze dla mnie są kontakty ,,face to face" i od dawna oczekiwana możliwość poznania osobistego wielu kolegów, których do tej pory znałem tylko z pasma.
Do porannej kawy poprawiłem projekt płytki PA. Zawiera już wszystkie elementy z ostatniej wersji schematu i 2 gniazda CRIMP do wpięcia diód RX LED i TX LED. Proszę o wybaczenie, ale nie robiłem renumeracji elementów na schemacie i PCB, bo to dodatkowa robota i sprawdzanie, a ja powoli chcę mieć już pliki gotowe do złożenia zamówieniaw Chinach.
Z Maciejem SP5CGI przegadaliśmy w Burzeninie kwestię stabilizatora napięcia z 24 na 12V na potrzeby układu wentylatora. Jeżeli znajdziemy gdzieś odpowiednią przetwornicę o wydajności ciągłej min. 0,5 A to z powodzeniem można ją zastosować zamiast stabilizatora scalonego mocowanego z radiatorem na blasze boksu ekranującego. Poeksperymentuję jeszcze z zasilaniem układu AVT-1596 z 24V woltów - muszę tylko zdobyć wentylator na takie napięcie. Jeżeli temat dałby się ujarzmić to obniżanie napięcia odpadłoby nam w ogóle.
No i dzięki pomocy Macieja mamy sprawę załatwioną. Nawet okazało się, że mam coś takiego w szufladzie. Przetwornica Step Down na układzie LM2596. Wydajność do 3 A, małe gabaryty i najważniejsze, że ma możliwość przykręcenia na śrubkę.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

.pdf  Husarek PA-200 v.3.pdf (Rozmiar: 72.41 KB / Pobrań: 524)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2019 0:19 przez SP4LVC.)
10-09-2019 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 10-09-2019 11:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości