Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #30
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Co nagle to po diable. Na zdjęciu poniżej prostszy i przyjemniejszy sposób wykonania crosów na płytce Auto-manual.
W związku z zapytaniami o rozmiar zasilacza odpowiadam, iż przy założonej wielkości obudowy, która jest rozmiarów Husarka DSP (szerokość, wysokość) i konieczności upakowania ekranującego boxu z płytką PA oraz płytki LPF jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie zasilacza 24 V 360W w wersji slim ustawionego wzdłużnie na boku jego obudowy. Projekt obudowy jest wykonany pod zasilacz jak z poniższego linku: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-led-2...7091308556
Ponieważ prototypowa wersja obudowy okazala się ciut za płytka projekt poszedł do poprawki. Płyty przednia i tylna zrobione z aluminium kilka dni temu pojechały do grawerki. Mam nadzieję, że lada moment wrócą zrobione. Na jutro rano mam obiecany odbiór ,,podłogi" - pokrywę już mam. Jak tylko będę miał komplet blach zaczynam składanie i dokumentację fotograficzną tego procesu.
Wrzucam kilka fotek. Lokalizacja zasilacza, podstawa wzmacniacza z zamocowanymi stopkami, zamocowanie końcówek oczkowych pod punkty masowe. Ustalaliśmy w firmie, że blachy od wewnątrz nie będą malowane, ale się Panom przy komorze zapomniało chyba. Mam nadzieję, że następne egzemplarze będą już bez farby wewnątrz. W każdym razie zdarłem nieco farby, aby podkładki oczkowe miały połączenie z blachą. Do jednej z nich idzie masa od strony pierwotnej zasilacza, a druga przyda się jako punkty masowe w okolicach gniazd koncentrycznych na tylnej ścianie. Można i chyba nawet trzeba je również dać bezpośrednio pod jedną ze śrub mocujących oba gniazda koncentryczne. Podkładki oczkowe dobrze będzie również założyć pod tulejki dystansowe w kilku innych miejscach, np. przy mocowaniu do obudowy tulejek dystansowych 40 mm do mocowania zasilacza i 25 mm do mocowania płytki LPF. Tulejki musiałem wczoraj wieczorem zakupić na Allegro, bo stwierdziłem ze zgrozą, że nie posiadam takich długości - dlatego nie ma ich jeszcze na zdjęciach. W każdym razie gdzie się da będę dawał podkładki oczkowe. Masę dobrze jest mieć zawsze ,,pod ręką". Na początku przyszłego tygodnia wracają z grawerni płyty przednia i tylna oraz wspomniane tulejki dystansowe i wówczas pudełko zacznie nabierać wyglądu. Stopki przednie made in SP9SNC, a tylne zakupione na znanym poralu aukcyjnym. Przy zastosowaniu takich jak z linku wzmacniacz stoi niemal idealnie poziomo przy złożonych stopkach przednich. https://allegro.pl/oferta/nozka-gumowa-9...6900493182


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage İmage

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2019 21:49 przez SP4LVC.)
10-08-2019 9:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 10-08-2019 9:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości