Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #29
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Jako, że nie mogę edytować postu #13 i zmienić załączników podsyłam jeszcze poprawiony schemat Protect module. Jest on w 100% zgodny z płytką, którą otrzymali koledzy. Wszytko wychodzi teraz przy składaniu do kupy wzmacniacza, a nie wiem jakim cudem w poście 13 zaplątała się jakaś jego starsza wersja. Przepraszam za jakość zdjęć, ale opcja Makro to nie jest mocna strona mojego telefonu. Rezygnuję jednak z mocowania płytki Protect bezpośrednio w złączu na płytce PA. Doszedłem do wniosku, że aby dostać sie do niej po złożeniu wzmacniacza lub odłączyć od niej wtyki z przewodami trzeba będzie rozkręcać połowę układu. Jest na niej miejsce, aby wywiercić otwór 3,2 mm pod śrubkę i zamocować ją na tulejce dystansowej 5 mm w dowolnym miejscu obudowy. Przewidziałem dodatkowe otwory na górze krótszych ścianek boksu ekranującego stopień PA nad radiatorem. Tam będzie dostępna już po zdjęciu pokrywy górnej i co ważne pod ręką będą wszystkie złącza z kabelkami, które do niej przychodzą. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, bo wentylator zajmuje tylko 92 mm długości radiatora

Mea Culpa. Moje wcześniejsze dywagacje odnośnie różnych wariantów podłączenia płytki Auto-manual biorą raczej w łeb. Rozwiązaniem tego kłopotu byłby dodatkowy przełącznik na płycie czołowej. Ponieważ postanowiłem wcześnie, że go tam nie będzie, a projekt obudowy jest już skończony dorzucam najbardziej rozsądny, moim zdaniem schemat podłączenia płytki Auto-Manual. Trzeba wykonać kynarem crosy pomiędzy pinami gniazd J2 i J3 (jak na schemacie). Opcja Auto będzie nam jednak brała 100 mA na zasilanie przekaźników. W opcji Manual przełączanie odbywa się bez poboru prądu.
P.S. - podmieniłem schemat Protect module na bardziej czytelny.
Podrzucam również link do zastosowanego przełącznika obwodów LPF: https://allegro.pl/oferta/przelacznik-ob...7899332505
Na fotkach poniżej obie strony płytki Protect, skrosowana płytka Auto-Manual i płytka Bypass z polutowanymi gniazdami SMA.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

.pdf  Protect module.pdf (Rozmiar: 12.66 KB / Pobrań: 524)
.pdf  Schemat Auto-manual v.2.pdf (Rozmiar: 24.52 KB / Pobrań: 511)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2021 8:32 przez SP4LVC.)
01-08-2019 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 01-08-2019 12:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości