Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #18
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Panowie dorzucam poprawiony schemat płytki Bypass. Podziękowania dla Staszka SP3HGU za czujność. Niestety moja radość była przedwczesna, a błąd na schemacie (zamienione wyprowadzenia NC i NO przekaźników) powielił się w projekcie PCB i w gerberach do produkcji płytki. Przekaźniki trzeba wlutować po drugiej stronie PCB - przedtem podobnie jak w płytce PA lutując diody (najlepiej SMD płaskie 0805 lub 1206 i kondensatory). Proszę o wybaczenie. Problem nie jest wielki i łatwy do poprawienia, jednakże jeżeli ktoś czuje się zawiedziony będę organizował następną produkcję poprawionych PCB.
Płytka Bypass nie jest obligatoryjnie potrzebna. Zaprojektowałem ją dla kolegów, którzy chcą pomijać filtry LPF przy odbiorze lub (i) słuchać odbiornika TRX-a bez włączonego wzmacniacza mocy. Jeżeli ktoś dojdzie do wniosku, że tłumienie LPF-ów (nieduże przecież w pasmie przepuszczania) nie ma dla niego większego znaczenia, a poprawia np. sumaryczną selektywność toru odbiorczego nie musi montować wówczas płytki Bypass.


Załączone pliki Miniatury
İmage

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2019 15:10 przez SP4LVC.)
15-02-2019 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 15-02-2019 21:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości