Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #8
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Dorzucam spakowane pliki flitrów LPF do zabawy w programie RFSimm99. Być może niektórzy koledzy dysponują w swoich zapasach innymi wartościami kondensatorów. Można szybko sprawdzić jakie parametry będzie miał układ po ich zastosowaniu. Wartości elementów mogą się trochę różnić od tych z tabeli w opisie PA, bo trochę jeszcze eksperymentowałem teoretycznie. W realu dochodzą nam jeszcze pojemności montażu i to widać na analizatorze szczególnie na wysokich pasmach. Jest konieczna korekcja wartości elementów (przeważnie w dół) bez oglądania się na wykresy z RFSimm99.

Edit - 09.01.2019 r. Ponieważ koledzy upominają się o płytki transformatora wyjściowego spłodziłem dziś gerbery jak w załączniku. Szerokość płytek pasuje do długości ścieżek na płytce PA. Dostałem informację, że otwory w klockach dwuotworowych i tulejkach mają te samą średnicę oraz rozstaw (po złożeniu ze sobą dwóch tulejek). W średnicy otworów na płytkach dałem lekki zapas na grubość rurek. Jak coś nie pasuje to poprawię - dajcie tylko znać co. Ja robiłem to pomiędzy śniadaniem, a poranną kawą. Śpieszyłem się, bo podobno w JLCPCB jest jakaś promocja na małe płytki. Proponuję kontaktować się ze Zbyszkiem SP6LTP. Z naszych rozmów wynika, że miał zamiar zamawiać je w fabryce. Zamówi zapewne tyle, aby uszczęśliwić wszystkich potrzebujących, ale trzeba zgłosić u niego taki akces. Ja na razie chcę odpocząć od ,,płytkarni", bo nie zacznę prac przy obudowie.
Edit - dorzucam jeszcze pliki gebera na 6 kompletów płytek. To mieści się na płytce o wymiarze 10 x 10 cm.

Edit - 10.01. 2019 - przyszły płytki Bypass i Auto/Manual. JLCPCB nie daje niestety ,,nadmiarowych" prezentów. W płytce Baypass przekaźniki identyczne jak w płytce LPF, ale na napięcie cewki 12V. W płytce Auto/ Manual przekaźniki Goodsky ST-SH112L - dobrze nam znane z poczynań ,,husarkowych". To wszystko wynika też ze schematów, które zamieściłem wcześnie. Myślę, że diody i kondensatory bocznikujące cewki przekaźników nie wymagają omawiania. Na płytce Bypass przy jednym z gniazd SMA opis zamiast TRX powinien brzmieć PA OUT. Zanim się zorientowałem było już za późno na poprawki - produkcja ruszyła. Załączam też możliwie dokładne zdjęcie oryginalnego tranzystora D1029UK, który odmówił współpracy. Być może przyda się ono w poszukiwaniu oryginałów. Nie wiem tylko, czy SEMELAB nie robi mutacji jeśli chodzi o sposób nadruku oznaczeń. Nigdzie w obecnie oferowanych elementach nie widać na przykład tej czarnej kropki w lewym górnym rogu obudowy. Czasem na aukcjach można spotkac również nadruk oznaczeń wykonany jakby z kropek laserowych. Ciekawe - czy robi to fabryka, czy robią to w garażu?

Edit - 11.01. 2019 - Wrzucam jeszcze plik płytek transformatora wyjściowego PA z warstwą konturu (Outline), bo okazuje się , że Panom inżynierom z JLCPCB wszystko sprawia problem. Trzy dni im tłumaczyłem jak mają wyciąć dziurę na tranzystor w płytce PA. Maili w tej sprawie nie zliczę. Widzę, że ruszyła produkcja PCB, a ja siedzę i się denerwuję, czy nic nie spaprali - chociaż prosiłem kilka razy, aby przed produkcją podesłali plik do kontroli. W ALLPCB tak nie ma. Dopóki nie napiszesz im, że można produkować to robota nie ruszy, a w sprawie slotu na tranzystor mocy wystarczył im mój jeden mail. Może i JLCPCB jest tańsze, ale na nich trzeba mieć mocne nerwy i dużo czasu.

Zerknijcie na sklep: https://dutchrfshop.nl/en/150-watt-and-m...029uk.html
Odpisali mi, że towar mają od firm produkujących sprzęt broadcastingowy i w kwestii zaopatrzenia nie współpracują z Dalekim Wschodem. Właśnie kupiłem sobie 1 sztukę D1029UK. Z wysyłką wychodzi ok. 380 zł. Nie jest to tragedia - biorąc pod uwagę, że źródło jest raczej pewne.

Edit - 15.01.2019 - informacja dla kolegów, którzy zamówili PCB. Nareszcie wyjechały z Chin. Przewidywany termin dostarczenia 21 stycznia. Jak tylko będę znał wysokosć opłat granicznych kalkuluję ceny i wysyłam Wam informację z kwotą do wpłaty i numerem konta.

Edit - 18.01.2019 - płytki PA, LPF i band dekodera przyszły dziś. Wszyscy koledzy, których mam na liście ,,potrzebujących" dostali stosowne powiadomienia. Proszę sprawdzać swoje PW.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

.zip  Filtry LPF Husarek PA-200 RFSimm99.zip (Rozmiar: 9.05 KB / Pobrań: 712)
.zip  Plytki PA OUT.zip (Rozmiar: 3.76 KB / Pobrań: 658)
.zip  TR OUT - 6.zip (Rozmiar: 4.56 KB / Pobrań: 596)
.zip  TR OUT - 6 - kontur.zip (Rozmiar: 6.02 KB / Pobrań: 655)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2019 9:51 przez SP4LVC.)
11-01-2019 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 11-01-2019 13:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości