Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie urządzeń pomiarowych home made
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #6
RE: Zasilanie urządzeń pomiarowych home made
(24-03-2010 22:55)SP5FCI napisał(a):  (...)Odnośnie aku z ups, to trzeba by pomyśleć chyba o jakimś zabezpieczeniu zwarciowym , bo podłączenie aku do układu z jakimś błędem może mieć poważne konsekwencje .

Oczywiście, to jest trochę osobna ale z drugiej strony patrząc, bardzo zintegrowana sprawa.
Ja przy zasilaniu z akumulatora, stosuję odpowiedni bezpiecznik w oprawce na kabel (to zabezpieczenie przed nadmiernym prądem), a jednocześnie staram się, żeby moje (i nie tylko moje) urządzenia miały przynajmniej jedno z dwóch zabezpieczeń: diodę zabezpieczająca przed odwrotnym podłączeniem zasilania i/lub transil (czyli zabezpieczenie przed zbyt dużym napięciem).
Mam taki uraz, bo kiedyś pożyczyłem od kolego K3 w raz z zasilaczem i zgodnie z prawem Murphy'ego, zasilacz padł, dając na wyjściu 24V zamiast 12V na K3. Na szczęście konstruktorzy z Elecrafta przewidzieli to i wstawili odpowiedniego transila. Teraz wtykam to wszędzie, również w sprzęcie fabrycznym, nawet w taki sposób:
http://www.sp3ypr.itserwer.pl/main/foto/...ansild.jpg
I to w urządzeniu i zasilaczu.
Koszt jest znikomy, a spokój niesamowity.

Zbyszek
SP3NYF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2010 21:33 przez SP3NYF.)
25-03-2010 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zasilanie urządzeń pomiarowych home made - SP3NYF - 25-03-2010 21:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości