Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antek 2310 odbiera i nadaje
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #39
RE: Antek 2310 odbiera i nadaje
Witam!

Dziękuję za korektę ale dalej jestem nieco zdezorientowany :-(
Jak możesz to zamieść proszę aktualny schemat swojego wzmacniacza. Na tym cytowanym wczesniej przeze mnie nie ma KT805 więc nie wiem czy mówimy o tym samym. Poza tym chyba wcześniej miałeś na myśli napięcie siatki 2 (S2) - 134V?

Proponuje również abyś przygotowując schemat porównał go z tym co masz zmontowane. Może tu jest coś nie tak? Czy jest możliwe abyś zrobił ostre zdjęcie swojego montażu w pobliżu podstawki lampy?

Proponuje także przy tej okazji zmierzyć wszystkie diody i tranzystory w okolicach lampy. Do pomiarów wystarczy odlutować jedną końcówke diody oraz dwie końcówki tranzystora. To najbardziej podejrzane elementy. Lampę trudno uszkodzić nie zauważając tego - trwa to zwykle kilka a najcześciej kilkadziesiąt sekund i zwykle widać jak anoda lampy rozgrzewa się do białosci ;-)

Spadek napięcia na katodzie lampy do zera sugeruje, że przez lampę nie płynie prąd. To może świadczyc o uszkodeniu lampy ale także o jakims problemie w obwodzie zasilania siatki 2 (S2). Nie pisałeś jak zachowuje się napięcie na S2 kiedy mocno sterujesz tranzystorem?
Czy masz rezerwową lampę?

L.J.
10-05-2019 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Antek 2310 odbiera i nadaje - SQ1D - 02-07-2018, 10:06
RE: Antek 2310 odbiera i nadaje - SP6FRE - 10-05-2019 19:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości