Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKL vis Lica fi 4mm miedziana.
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #7
RE: PKL vis Lica fi 4mm miedziana.
Ja nie narzekam na tą antenę, ona jest stacjonarna i wisi już parę lat - tylko próbuję ją ulepszyć. Zmiana baluna ... zwróć uwagę jaki jest impedancja po dopasowaniu. Jest prawie idealnie 50 omów, a SWR tak samo nie jest zły. Ale jakość anteny to jej sprawność. I pytanie zasadnicze: czy zmiana przewodu na gruby i specjalnie zrobiony do w.cz coś zmieni. Ten jasny fiolecik to ona właśnie - ciekawe czy chodzą załączniki ....

İmage
Opps SRI nie zauważyłem początku przedostatniego Twojego zdania o sprawności ...
Na wyższe pasma inne przełożenie - tak ... bo to widać z parametrów przy takim dopasowaniu jakie jest teraz, ale Takie pętle to z definicji na małe częstotliwości, bliskie odległości i małe moce. Biją prosto w niebo ... Często nie zdradzam chłopakom, że nadaje jednym watem - mówię, że mam 10 bo się ze mnie śmieją i chcą robić składkę na fabryczny TRX :-) Chyba jednak zamienię tę PKL na licę. To będzie całkiem inna instalacja i przez chwile może wisieć dwie naraz dla porównania ... ciekawy jestem jak to wyjdzie.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2017 19:22 przez SQ9RFC.)
04-12-2017 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PKL vis Lica fi 4mm miedziana. - SQ9RFC - 04-12-2017 19:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości