Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyrząd pomiarowy Osa103 mini
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #12
RE: Przyrząd pomiarowy Osa103 mini
(12-05-2018 21:58)SP8NTP napisał(a):  OM3LF zbudował to urządzenie (zapewne z pierwszą wersją oprogramowania i u niego działało 23 sekundy jak pisze) i został poproszony o przesłanie wspomnianego pliku który jest tworzony po pierwszym uruchomieniu programu na PC ( w jakim celu?).

U mnie taki plik się nie utworzył przy pierwszym uruchomieniu. Prawdopodobnie soft sprawdza licencję ( klucz we wbudowanej pamięci flash ) w hardware Osy i jeżeli go nie znajdzie, to wówczas tworzy taki plik dla wygenerowania licencji przez producenta.
Następnie taka licencja jest przez soft wgrywana do Osy z automatu. Ale to tylko moje przypuszczenia, bo nie miałem potrzeby prosić autora o plik licencyjny.

(12-05-2018 21:58)SP8NTP napisał(a):  jaką maksymalną częstotliwość można oglądać ( np sinusoidę) w funkcji oscyloskopu na tym urządzeniu?

Nie sprawdzałem, ale zapewne w wersji podstawowej Osy do 1/2 częstotliwości taktowania ADC, czyli 100 MHz lub odrobinę mniej.

Obecny soft pozwala na generowanie oraz analizę sygnałów znacznie przekraczających częstotliwość próbkowania wbudowanych przetworników ADC oraz DAC. Wymaga to jednak dodatkowych układów takich jak mnożnik częstotliwości lub modyfikacja za pomocą układu ADF4351

Wszystko jest opisane w temacie dotyczącym Osy 103 na forum cqham.

73 Paweł
12-05-2018 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyrząd pomiarowy Osa103 mini - SQ8MVY - 12-05-2018 22:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości