Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki Analizator widma za ~8k PLN
KLIMA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 15-09-2010
Post: #43
RE: Jaki Analizator widma za ~8k PLN
(09-05-2017 15:11)SP9MQH napisał(a):  Witam
,,Uważam, że zakres częstotliwości, RBW i VBW powinny być takie same przy pomiarach. Dodatkowo ważnym parametrem byłaby
liczba odświeżeń na sekundę."

A ostrzegano mnie .......
Chodziło tylko o to aby porównać kilka przyrządów które, mają wykonać pomiar tego samego sygnału w sposób jak tylko to potrafią zrobić.
Stawianie warunków to tak jakby porównać Mercedesa z np. Syrenką, no i Mercedes nie może jechać szybciej niż...., używać biegów
wyższych niż .... bo Syrenka tego nie potrafi. A mają tyko pokonać jakiś odcinek drogi jak tylko to potrafią.

Z tych samych powodów nie można by porównać mocno leciwego HP-eka z nowymi Chińczykami tylko dlatego że, może on wykonać
z RBW równym 4,5mHz czyli 2000 razy lepiej od nich ( chodź dzieli ich ogromna przepaść technologiczna ).

Pozdrawiam
Marian
Przepraszam cię, ale czy próbujesz ze mnie zrobić idiotę?
Co ci powie porównanie pomiarów wykonanych w zupełnie różnych warunkach?
Dopiero zapewnienie jak najbardziej zbliżonych warunków pozwoli sprawdzić, czy w oprogramowaniu bądź sprzęcie Chińczyka nie ma rażących błędów, czy w tych samych warunkach daje gorsze, lepsze czy takie same pomiary, czy nie ma intermodulacji, pojawiania się częstotliwości nie istniejących w podawanym z zewnątrz sygnale. A jak rozumiem w tym porównaniu o to właśnie chodzi. W każdym razie mnie takie informacje interesują najbardziej.

Całkowicie inną sprawą jest zagadnienie związane z jakością generatorów, z których pobierane będą sygnały testowe i w związku z tym zapewnienie tego, aby sygnały te były zbliżone do siebie.

Oczywiście jako dodatek można pokazać pełnię możliwości sprzętu, ustawiając niedostępne w innym przyrządzie parametry pomiaru.
Zwolenników starych przyrządów, którzy nie zgadzają się ze mną zapytam - którzy z Was dysponują przyrządami sterowanymi przez ethernet i z możliwością zapisu wyników pomiarów na pamięci USB?
09-05-2017 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki Analizator widma za ~8k PLN - KLIMA - 09-05-2017 19:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości