Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki Analizator widma za ~8k PLN
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #25
RE: Jaki Analizator widma za ~8k PLN
(24-04-2017 9:45)KLIMA napisał(a):  To napisz proszę jak wrażenia itd.
Wrażenie jest dosyć dobre - jak na dzień dzisiejszy nie żałuję zakupu. Miałem do wyboru HP8951E i Siglent SSA3021X. Po przestudiowaniu materiałów w internecie postawiłem na Chińczyka.
Dlaczego ? Mam 3 letnia gwarancję, więc przez 3 lata nie muszę panikować że będę pozbawiony serwisu w razie "W". Bajerki jakie są w tym urządzeniu wystarczają do wygodnej pracy. Nie jest to wielka i ciężka walizka. No i zależało mi żeby mieć analizator do 2,5 GHz (ze względu na WI-FI którym się czasem bawię).
Analizator ma w sobie wszystko co trzeba lecz można wszystkich bajerów używać przez 48h (czas pracy urządzenia nie czas od zakupu Smile ).
Czytałem gdzieś w sieci że jest możliwość odblokowania Angel : Traking Generatora, pasma do 3,2GHz, filtrów EMI i czegoś jeszcze czego nie pamiętam.
Poza tym uważam że ma naprawdę przyzwoite parametry i chętnie wywołałbym dyskusje porównującą sprzęty typu HP8950 i HP8951 (bo są najpopularniejsze chyba) z moim chińczykiem. Wiemy już, że Józef SP9HVW ma jeden z tych analizatorów no i SP2JQR Smile
Dlatego chętnie jeśli to możliwe pisałbym się na takie porównanie ... postaralibyśmy się o jak najbardziej zbliżone warunki i ustawienia ... i do dzieła.
Wtedy i ja i Wy mielibyśmy obraz czy lepiej kupić 30 letniego HP czy nowego chińczyka i czy mam żałować czy nie...
Z moich obserwacji wynika że na pewno ma mniejszy odstęp sygnał szum przy tych samych ustawieniach RBW w porównaniu do HP ale na szczęście ma filtry węższe aż do 10Hz i jakoś daje radę. Żeby było jasne ... nie twierdzę że jest lepszy ale też nie sądzę żeby był zły. Do moich potrzeb wystarcza. Jeśli za kilka lat będzie jeszcze działał i będę mógł go sprzedać za parę tysięcy - będę zadowolony w pełni.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2017 18:47 przez SP4EJT.)
27-04-2017 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki Analizator widma za ~8k PLN - SP4EJT - 27-04-2017 18:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości