Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik ROTORA Arduino NANOv3
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 285
Dołączył: 05-10-2014
Post: #28
RE: Sterownik ROTORA Arduino NANOv3
Witam
W końcu udało mi się podłączyć do arduino i wysyłać komendy.
Nie wiem czy dobrze robię kalibracje bo pokazują się głupoty.
Najpierw wydaje komendę 0 i pokazuje się : kręć w kierunku CCW czyli w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek czyli w lewo i naciśnij klawisz . Ale który , może Q żeby zapisać do pamięci ?
Kiedy dojdzie do końca wydaje komendę F czyli kręć w kierunku CW czyli tak jak kręcą się wskazówki zegara czyli w prawo. I tez pisze naciśnij klawisz . Ale który ?
Jeśli os anteny jest w pozycji max w prawo czyli to ja rozumiem ze powinno być 0 stopni i po wydaniu komendy kręć w CW powinna wartość stopni zwiększać się. W tej pozycji mam z potencjometru 2.953 V
Jeśli os anteny jest w pozycji max w lewo czy ja rozumiem ze powinno być w stopniach 360 i po wydaniu komendy CCW powinna wartość ta zmniejszać się. W tej pozycji mam z potencjometru 4.26 V

Tutaj mam pytanie czy jest możliwe ręczne wpisanie wartości stopni ? Ustawiam na zero w pozycji początkowej , później kręcę na max w druga stronę i wpisuje 360

Da się tak zrobić?


I jeszcze jedna informacja , kiedy os anteny kreci się w prawo to potencjometr kreci się w lewo. Tak jest bo mam dwie zębatki , jedna na osi anteny i druga na osi potencjometru , może to tez wpływać na ustawienia i na kalibracje?

Pozdrawiam

Wojtek

Toledo

Hiszpania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2020 14:17 przez EC4AGT.)
30-11-2020 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterownik ROTORA Arduino NANOv3 - EC4AGT - 30-11-2020 14:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości