Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs RADAR - Radio dla Radioreaktywacji - Już Jest!
SQ5STS Offline
Paweł
**

Liczba postów: 54
Dołączył: 02-03-2009
Post: #4
RE: Konkurs RADAR - Radio dla Radioreaktywacji - Już Jest!
Witajcie, bardzo się cieszę z waszych uwag.
pierwsze co zrobiliśmy dziś rano razem z Wadkiem 3Z6AEF to skontaktowaliśmy się z Andrzejem Janeczkiem SP5AHT by wstrzymać druk regulaminu w najbliższym numerze, po to by wprowadzić jeszcze kilka korekt do regulaminu. Niestety materiał już jest w druku. Regulamin w takiej formie ukaże się w kwietniowym numerze "Świata Radio".
Nie zmienia to jednak faktu ze pewne rzeczy z chęcią ruszymy bo część uwag Adama wydaje mi się zasadna i konieczna do wprowadzenia.

Zacznijmy od końca.

1. Co do formy konkursu. ( odpowiedź i dla Adama i dla Henryka )

Regulamin konkursy dopuszcza zgłoszenie projektu zarówno od indywidualnego konstruktora jak i od zespołu konstruktorów.
Nic nie szkodzi na przeszkodzie byście dobrali się podług przyjaźni, znajomości i umiejętności w zespół albo i kilka zespołów i kontaktowali się w sprawie projektu na takich platformach jak google czy trello... Można też poprosić Jurka sq5npw by potworzył wątki na tym forum z dostępem ograniczonym tylko dla członków poszczególnych zespołów.
W takich miejscach możecie sobie pracować razem... konsultować się ze sobą i zapładniać fajnymi ideami...

Forma Konkursu przynosi nam pomysłodawcom określone korzyści
1. pozwala kontrolować cel i realizację działań
2. pozwala panować nad czasem realizacji przedsięwzięcia
3. pozwala aktywizować bardzo szeroką grupę kolegów konstruktorów wokół problematyki naszych działań związanych ze szkoleniem dzieciaków
4. pozwala aktywizować po przez zbiórkę funduszy na realizację projektu całe środowisko krótkofalowców wobec narastającej potrzeby odmłodzenia i pobudzenia naszego hobby

Na marginesie dodam że zanim zrodził się pomysł konkursu próbowałem niejednokrotnie w rozmowach telefonicznych zachęcić do budowy takiego transceivera kilku kolegów których dobrze znam... i w najlepszym przypadku kończyło się jedynie na mętnych deklaracja zastanowienia się nad tematem...
Konkurs nie daje mi 100% pewności na realizację tego zamierzenia, ale pozwoli zmierzyć się z tym tematem.
Dodatkowo mam szczerą nadzieje że tym razem się uda!

cd. odpowiedzi dziś w nocy
w tej chwili mam ograniczony czas... na pełne odpowiedzi przepraszam...
- napomknę tylko, że zgadzam się z podniesionym problemem wyceny... czy ma być dla 1, 50 czy 100 sztuk... to koniecznie trzeba ustalić...
- trzeba tez dopracować cześć regulaminu dotycząca zasilania chociaż tu moją intencją było by radio pracowało zarówno na baterii żelowej 12V jak i w standardzie 13.8V
- dopuściłbym również urządzenia o mniejszej mocy wyjściowej ale w zamian za ujemne punkty... np.: 20 punktów mniej za każde 5W mocy mniej od wymaganych w regulaminie i 20 więcej za każde 5W ponad wymagana moc wyjściową ... moc wymaganą zapisałbym 20W (+/- 2W) przy napięciu 12 i 13,8V

resztę wyjaśnię później
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2016 11:52 przez SQ5STS.)
09-03-2016 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs RADAR - Radio dla Radioreaktywacji - Już Jest! - SQ5STS - 09-03-2016 11:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości