Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver Tulipan DDC/DUC
SP5TAA Offline
Witek
****

Liczba postów: 282
Dołączył: 24-03-2009
Post: #40
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC
Cześć Paweł,
jest tak jak mówisz, tzn. faktycznie DSP wysyła do sterownika i jest tak do czasu zamknięcia tego zewnętrznego programu obsługującego HIQSDRa, po zamknieciu Quiska czy PwrSDR na panoramie znów pojawiają sie, lub nie, przypadkowe przebiegi...
Ale, przez przypadek odkryłem, że jeśli na twardo rozłączę kompa z Lanem HIQSDRa, to panorama podtrzymuje wyświetlanie tego wycinka pasma z momentu przed rozłączeniem z PC i mogę obsługiwać ten wycinek pasma na panoramie i wodospadzie.
Wszelkie zmiany w DSP z pomocą kontrolera są realizowane, natomiast zmiany pasm itp. nie powodują faktycznej zmiany pasm.
Co dziwne, to w menu mam ustawiony właściwy typ urządzenia (DDC).
I ki czort może bruździć, gdzie kopać?
( a mówiłem już tutaj kiedyś, że się zaczną ,,schody" jak przyjdzie do tego na czym sie nie znam)
Słuchaj, to żadna tajemnica jeśli idzie o materiały dotyczące DSP ver2, ja je ściągnąłem ze strony:
http://rus-sdr.ru/ru/about/
Jeśli wolisz j. angielski to w prawym górnym rogu można wybierać, hi...
kojarzę, ze jest jeszcze wersja DSP, która była ulokowana na ich wersji HIQSDR-TRX...
..chyba nic nie pokręciłem, a może w ver2 był tylko kontroller, bo teraz patrzę na ten modulik DSP i tutaj nie ma żadnej info o jego versji...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2017 1:50 przez SP5TAA.)
28-10-2017 1:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP3OSJ - 03-02-2016, 22:17
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP5TAA - 28-10-2017 1:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości