Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver Tulipan DDC/DUC
SP5TAA Offline
Witek
****

Liczba postów: 282
Dołączył: 24-03-2009
Post: #29
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC
Czesc, witam uprzejmie,
wyglada ze mam chyba cos ,,przedobrzone" bo wystarczy, ze uruchomie Quisk`a i od razu jest 100% użycia procesora...dopóki nie podłaczę HIQSDR`a poprzez crossover kabel RJ45 to program reaguje na każde polecenie, natomiast po uruchomieniu HIQSDR`a Quisk ,,staje dęba", jedynie w głosnikach słychać stacje z pasma...
Jesli idzie o to co Rosjanie piszą na temat pracy z Quisk, to wszystko czytam ale, że jak juz mówiłem, jestem software laik(a może lejek, hi) to wielu pojęć nie rozumiem...piszą np, że dla HIQSDR jest przypisany adres IP 192.168.2.196 a w opisie konfiguracji Rolin podaje aby w ustawieniach sieci(?) wpisać ręcznie IP192.168.2.100, i ten adres jest ok bo gdy wstawie IP192.168.2.192 system informuje mnie o konflikcie adresów IP...dobra, to jest do przełkniecia przeze mnie...
Najbardziej zastanawia mnie to, ze na początku moich prób z HIQSDR`em sterowanym z compa było możliwe słuchanie(chociaż Quisk czasami sie ,,przycinał")
Sri, powinienem na początek to powiedzieć, mój procesor to Intel C2D 2.0GHz i 2Giga RAMu...byłem przekonany ze to wystarczy a tu- bulba...
Liczyłem na to, ze sie pobawię zanim uruchomię do niego kontroler wg R6DAN ale sie przeliczyłem, hi...
Jeszcze jedno, stoję przed wyborem wyświetlacza, 5 czy 7 cali, dotyk pojemnosciowy czy rezystancyjny, co sugerujecie? jaka jest trudność(łatwość) obsługi touch ekranu przy 5-u calach?(dodam, ze łapę mam jak kowal- wielką, nie ciężką, hi)
Pozdrawiam.

Witek, SP5TAA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2016 11:28 przez SP5TAA.)
30-04-2016 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP3OSJ - 03-02-2016, 22:17
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP5TAA - 30-04-2016 11:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości