Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver Tulipan DDC/DUC
SP5TAA Offline
Witek
****

Liczba postów: 282
Dołączył: 24-03-2009
Post: #27
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC
Witam ponownie po przerwie,
tym razem ja, jako software`owy laik mam kilka pytań do tych, którzy budują HIQSDR`a a którzy mają już jakieś doswiadczenie w tym temacie...
przedwczoraj obsadziłem ostatnie elementy na płytce, wgrałem oprogramowanie spiąłem z compem i podjąłem próby skonfigurowania Qiusk`a...
zaczeło sie to czego sie najbardziej obawiałem czyli ,,schody"...
podstawowy problem to pewnie słaby komputer(stary DELL Latitude D530) bo odbiór czasem słychać ale pulpit Quisk`a nie reaguje na sygnały z HIQSDR`a, nie ma reakcji na klikanie na różne funkcje, a jesli to tylko info o tym ze program(Quisk) nie odpowiada...
pulpit Quisk`a jest jakby zamróżony.
Teraz pytanie, której wersji Quisk używacie(jesli w ogóle), prosiłbym o podpowiedzi w sposobie konfiguracji aby aktywować również nadawanie, bo do momentu kiedy zapnę kontroler wg R6DAN jeszcze troche musze podziałać, a chciałbym troche poeksperymentować z tym modułem HIQSDR.Kolejne pytanie, własciwie prośba, czy któryś z kolegów mógłby podrzucić mi swoją wersję quisk_config dla Quisk`a ?
Tutaj jeszcze jedno pytanie, juz do wszystkich, jak oceniacie zastosowanie wyswietlacza z pojemnosciowym touch screenem w stosunku do resistiv touch?
Z nadzieją na pomoc czekam na podpowiedzi.
Powodzenia.

Witek, SP5TAA.
29-04-2016 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP3OSJ - 03-02-2016, 22:17
RE: Transceiver Tulipan DDC/DUC - SP5TAA - 29-04-2016 10:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości