Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masakra na KF, zakłócenia - film
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #7
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film
Zgadza się Karolu. Słuszna uwaga odnośnie rdzeni. Osobiście temat dość dobrze znam i wiem ile, czego i na czym nawinąć ale warto o tym wspominać bo o ile na UKF wystarczy czasem kilka pętli kabla bez żadnego rdzenia to na niskim KF a właściwie na falach średnich, ferryty powinny być odpowiednie i indukcyjności takich dławików także konkretnie spore.

Jako ciekawostkę podam iż ciekawymi rdzeniami do takich dławików są rdzenie od trafopowielaczy i tych starych trafek WN od starych kineskopowych TV. Chodzi o te ramki z dwóch połówek CC.
Pomierzyłem je NWT i MAXem i te co mam są do tego świetne a że uzbierało mi się ich trochę to mam je pozakładane wszędzie i powiem że efekt jest bardzo widoczny i polecam ! Na kablu antenowym przy radiu i przewodach zasilacza z obydwu stron.
İmage

İmage

Powiem Wam koledzy, że częste zachwyty nad eliminatorami zakłóceń typu X-phase, MFJ-1025/1026 często kończą się po założeniu rdzeni na wszystkich kablach. Zwyczajnie taki Noise Killer nie ma nic do roboty i tylko wprowadza własny szum. Piszę z praktyki własnej. Syf powodowany przez bliski TV, zasilacze impulsowe, ładowarki do komórek wchodzą do TRX-a nie koniecznie poprzez antenę na dachu i takie zakłócenia taki X-phase świetnie wycina. Trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem że to samo dają pozakładane rdzenie Cool Mój " X-phase noise eliminator" leży nie używany.

W moim przypadku może lepszy noise killer o większym stopniu regulacji fazy i poziomów syfnego sygnału, wraz z zewnętrzną anteną "szumową" założoną przy źródle syfu coś by dał. Lepiej jednak ubić źródło.
23-06-2015 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film - SP5MET - 23-06-2015 14:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości