Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masakra na KF, zakłócenia - film
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #5
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film
Osobiście obstawiam jednak TV lub sprzęt bezpośrednio współpracujący z TV.
Przemawia za tym rodzaj wygrywanej melodii i charakterystyczne godziny "siania".

Gdyby było to urządzenie do komunikacji po sieci lub coś z tej kategorii to chyba siało by cały czas. Mniej lub bardziej, zależnie od tego czy idą dane. Poza tym trochę się osłuchałem sprzętów osobiście i na filmach YT i tego jak zakłócają i ta "melodia" nie pasuje tutaj a pasuje do pewnych modeli TV.

Posłuchajcie np. tutaj :
https://www.youtube.com/watch?v=NhtjLB_WBx0

Brum podobny, częstotliwość także i charakterystyczne modulowanie brumienia w takt zmian jasności ekranu.

W Youtube jest masa przykładowych zakłóceń, można sobie dopasować.
Urządzenia PLC zazwyczaj dają szum lub stukanie, cykanie i świergot.

Zakupiłem wczoraj, niedrogo skaner AOR AR-2000 z zakresem 500kHz-1300MHz bez SSB ale "AM" starczy bo tam słychać syf najmocniej. Jak jutro-po jutrze przyjdzie to dorobię odpowiednia antenę do tego na ferrycie, zestrojoną na ten syf i idę w teren ponieważ zdecydowałem że postaram się jednak sam namierzyć źródło poprzez odłączanie zasilania w kolejnych mieszkaniach.

Jak już będę miał namiar na lokal to wtedy zapadnie decyzja czy warto rozmawiać czy niech to robi UKE.

Zakładając że jest to "plazma" u sąsiada, pojawia się pytanie czy można będzie to wyeliminować. Jeśli idzie to po kablach to odpowiednie rdzenie załatwią sprawę. Widziałem jednak opinie ludzi, iż nic to nie daje bo syfi ekran i sam w sobie jest anteną. Może ktoś z Was walczył z własną plazmą i może się wypowiedzieć?
23-06-2015 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film - SP5MET - 23-06-2015 12:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości