Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
Toral Offline
Olaf, SQ5NHC
*

Liczba postów: 24
Dołączył: 18-10-2010
Post: #674
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Arturze, wszystko pomierzyłem i jest ok. Nie ma zwarć, połączenia między nóżkami procesora, a ścieżkami są. Rezystancja jest duża miedzy zewnętrznymi wyprowadzeniami a masą. Enkodery mogę zamieniać miejscami. Ten sam enkoder, który działa na górze, na dole przestaje. Dzieje się tak we wszystkich 4 egzemplarzach - dziwne Sad Wgranie świeższego oprogramowania niż te ze strony SP3OSJ nic nie dało.

Mam jeszcze taką prośbę do Ciebie Arturze jak i do kolegów. Sprawdźcie jaki jest poziom szumów i różnicę po odłączeniu przewodu między DDS, a mieszaczem. Gniazdo antenowe w "powietrzu" (oczywiście: USB/ 28MHz/ od 100Hz do 2700 Hz, bez załączonego tłumika oraz wzmacniacza/ kalibracja S-metra na 0).
U mnie jest przed odłączeniem -103dBm, a po odłączeniu -115dBm. Czyli, że mieszacz + Avala podnosi szum o 12dB??? Ciekawe jak jest u Was?

ps. Sprawdziłem jak się ma poziom sygnału wskazywany przez tulipana do rzeczywistości. W tym celu podłączyłem TRX do testera radiokomunikacyjnego. następnie skalibrowałem S-Meter na 9S/-73dBm i zacząłem podawać rożne poziomy sygnału z generatora. Od -105 do -20dBm (czyli do przesterowania odbiornika) poziom pokazywany na wyświetlaczu Tulipana zgadzał się co do dBm-a. Szczerze mówiąc takiego radia jeszcze nie widziałem Smile
12-02-2016 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - Toral - 12-02-2016 23:16
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości