Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #649
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam,

(06-02-2016 21:59)SQ7BFS napisał(a):  teraz sprawdziłem oscyloskopem sygnał na zworce J16 na lcd (przy podpiętym TYLKO zasilaniu 3,3V) - nie ma tego sygnału. Brak jakiejkolwiek reakcji oscyloskopu.

pozdr
/Łukasz

Tu z mojej strony wkradła się mała nieścisłość. Po sprawdzeniu swoich wyświetlaczy na chipie RA8875, jeden po podpięciu tylko zasilania pokazuje biały ekran i po chwili pojawiają się białe pionowe kreski, natomiast drugi pozostaje całkowicie czarny. Stąd podałem, jak się okazało zbyt szybko, zachowanie LCD z podpiętym tylko zasilaniem. Więc wniosek z tego taki, że nie ma reguły jak się zachowa LCD po podpięciu zasilania bez inicjalizacji programowej.

Co do zworki J16 . Przed chwilą zaglądnąłem do dokumentacji RA8875 i domyślne wartości w rejestrach sterujących podświetleniem wynoszą 0 - czyli podświetlenie wyłączone, więc i nie będzie na zworce żadnego przebiegu. Tylko dlaczego u mnie jeden LCD po takim podpięciu świeci ? Nie sprawdzałem.- a oba są sprawne.

Cytat:płyta kontrolera po uruchomieniu na momencik berze 100mA i zaraz potem utrzymuję się na 125mA.
po podpięciu lcd i uruchomieniu, prąd utrzymuje się na 160mA.

Podane prądy wskazują na prawidłowe zaprogramowanie STM-a oraz prawidłową jego pracę. Po podpięciu LCD prąd również jest prawidłowy, gdyż LCD z całkowicie nieaktywnym podświetleniem pobiera około 40 do 50 mA.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to to , że nie pracuje pamięć RAM. Bez pamięci RAM LCD nic nie wyświetla. Gdzieś nawet chyba w tym wątku było coś na temat braku masy pamięci RAM na PCB - ale nie wiem czy to się dotyczyło również wersji PCB od Artura.

Pozdrawiam

73 Paweł
06-02-2016 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 06-02-2016 22:29
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości