Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
SP7EZG Offline
Artur
***

Liczba postów: 190
Dołączył: 06-12-2015
Post: #257
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
Panowie,

Pamiętać trzeba o nazwach plików .h.
Mając zainstalowaną wcześniej bibliotekę od NT7S, doinstalowując Si5351mcu Arduino również odwoływało się do tej pierwszej. Receptą jest usunięcie, bądź zmiana nazwy tej pierwszej.

Urządzenie ruszyło, bardzo fajnie przestraja, choć pojawiają się "pierdnięcia" przy przestrajaniu. Nie wiem dokładnie co, uruchomię porządnie Kajmana to i przeprowadzę próby.

Biblioteka Si5351mcu zainteresowała mnie bardzo, bo nie układ nie sieje tak mocno przy częstotliwościach od 120 MHz w górę. Autor twierdzi, że można nawet zmusić Si5351 do pracy powyżej swoich parametrów, ale nie jest mi to potrzebne.
Nie mówię, być może nie potrafiłem sterować biblioteką NT7S. Si5351mcu ma tę zaletę, że raptem trzy linijki kodu są potrzebne do użycia, co zresztą zostało zrobione w moim skeczu. Oczywiście moje programowanie to parodia, ale działa i ma się dobrze.

Uwaga na sterowanie wyświetlacza od nokii po 5V. Działa i nic się nie dzieje, ale grzeje się i maleje kontrast.

No i 7805 bardzo się grzeje, może się wzbudza?

Dalsze testy dziś.

Czapka z głowy dla autora, świetny kawałek kodu.


Pozdrawiam, Artur.

SP7EZG/3 bo praca.

Pozdrawiam, Artur
09-01-2019 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO - SP7EZG - 09-01-2019 10:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości