Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #149
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
No i długi weekend troche przystopował prace nad syntezerem, mam nadzieję że u was bardziej do przodu z pracami.
Ale dzisiaj w końcu, dobrnąłem do zakonczenia prac "fjuczera" bez którego się nie mogłem obejść.
Jest to ściemnianie podświetlenia LCD (DIM). Syntezę włożę w małe dwupasmowe radio QRP więc podświetlenie to fajny gadżet i taki "ekologiczny".

Klawisz do obsługi funkcji DIM dołożyłem na drabinkę jako kolejny, każdy może oczywiście dać go gdzie tam będzie pasował.
W momencie uruchomienia funkcji enkoder steruje tylko zmianą natężenia podświetlenia. Jest możliwość ustawienia wartości początkowej przyciemnienia oraz kroku ściemniania, w części konfiguracyjnej naszego wsadu:

Kod:
const int dim_default = 50;                           //domyślna wartość przyciemnienia w %
const int dim_step = 10;                              //krok ściemniania wartość w %

Poniżej oczywiście nowy wsad do procesora.

UWAGA:
Zmieniła się pinologia wyświetlacza bo potrzebowałem jedną z nóg typu PWM wykorzystać do obsługi tej funkcji.
Patrz źródło programu.


İmage
Schemat podłączenia wyjścia PWM do LCD dla mojego typu wyświetlacza.
Całość już przetestowana na mojej płytce prototypowej Wink


Załączone pliki
.zip  zlomek_v_1_0_14-141114a.zip (Rozmiar: 7.51 KB / Pobrań: 729)

...przede wszystkim nie zakłócać...
14-11-2014 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO - SQ9MDD - 14-11-2014 14:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości