Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
SP3JDZ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 92
Dołączył: 15-03-2014
Post: #131
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
Znalazłem przyczynę dziwnego zachowania u mnie wersji 13-tej. Otóż nadgorliwie podłączyłem drabinkę oporową do masy (że niby rysownik schematu niedomalował masy). Odłączyłem masę, zaoszczędziłem dwa rezystory 1k no i ruszyło - przyciski step i RIT zaczęły działać.
Kod z przerobioną obsługą enkodera dla wersji 13-tej:

.zip  zlomek_1_0_13_PD20141103.zip (Rozmiar: 6.94 KB / Pobrań: 760)
Przy okazji zauważyłem takie fragmenty kodu:
Kod:
if(step_button_pressed == true){        //sprawdzanie czy przycisk jest wcisnięty
    delay(50);                            //zwłoka by wyeliminować drgania styków
    if(step_button_pressed == true){      //jeśli klawisz nadal jest wcisnięty (czyli nie są to zakłócenia)
i
Kod:
if(rit_button_pressed == true){             //jeśli klawisz wciśnięty
   delay(50);                                 //zwłoka by wyeliminować drgania styków
    if(rit_button_pressed == true){           //jeśli nadal wciśnięty (eliminuję drgania styku)
Myślę, że zmienne step_button_pressed i rit_button_pressed nie mają prawa same się zmienić więc ten czas jest stracony ;-)[/quote].

http://witec.pl
03-11-2014 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO - SP3JDZ - 03-11-2014 21:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości