Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikser na układzie SD8901HD
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #6
RE: Mikser na układzie SD8901HD
Witam Kolegów,

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W jednej z nich pojawiła się informacja o tym, że układ U350 ma wzmocnienie. Z tabeli producenta Calogic porównującej wartości IP3 dla 3 rodzajów mieszaczy najbardziej stroma jest charakterystyka SD8901. W innym materiale znalezionym w necie skonstatowałem, że elektrycznie U350 jest tym samym co SD8901 lecz z nieco gorszymi parametrami. Oczywiście jeżeli prawdą jest to co podaje producent. W pewnym japońskim opracowaniu opublikowanym w Internecie przedstawione są wyniki badań nad różnymi rodzajami mieszaczy. Ten zbudowany na SD8901 przykuł moją uwagę ze względu na swoje wysokie IP3 więc go kupiłem. Opracowanie Japończyka przedstawia również sposoby nawinięcia transformatorów. Moja wzbudnica pracuje z mieszaczem SRA 1H80 . Niestety moje słabe doświadczenie nie pozwala ocenić mi jakości pracy tego elementu, a co bardziej mnie zawstydza, to pewnie nie potrafiłbym nawet pomierzyć jego parametrów..Obecnie projektowana jest dla mnie płytka nowej wzbudnicy i stąd temat ewentualnej zamiany mieszacza diodowego na kwartet jfet`ów . Zastanawiam się jednak czy jest sens zmieniać układ, bo może "skórka nie warta za wyprawkę"?

73
sp5rzm Jerzy


Załączone pliki
.pdf  SD8901HD datasheet.pdf (Rozmiar: 52.85 KB / Pobrań: 957)
31-07-2014 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mikser na układzie SD8901HD - bolanren - 31-07-2014 20:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości