Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #26
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
Dokładniejsze pomiary wykazały tłumienie 60 db . Należy użyć precyzyjnego rezystora najlepiej wieloobrotowego - równoważącego mieszacz .
Na rysunku po ne612 wzmacniacz koskoda feta j310 z bc546 z napięciową regulacja wzmocnienia w zakresie 1-300% . Wzmacniacz na pełnym gazie ma wzmocnienie napięciowe rzędu 3 , a zmniejszając Uagc do 0v mam tylko ślady poprzez pojemności układu . Najważniejsze że w pełnym zakresie zawartość 2giej harmonicznej jest na poziomie minus 55-60db trzeciej nie widzę - fft na " hantek dso5102b".
Przy nap bfo 200mV pp , rozrównoważeniu peerkiem do masy - mam na nodze 4tej 750mVpp. Na wyjściu wzmacniacza 2,4 V pp !!!. Oczywiście nie wykorzystuję aż tak dużego poziomu ale mam zapas regulacji , zwiększając wart. rezystora źródło-masa można uzyskać wzmocnienie max rzędu 1 . Chodzi o to aby pokazać jak można uzyskać dość prosty wzmacniacz regulacyjny . ALC można realizować na różne sposoby , i każde mają zalety i wady . Regulacja po modulatorze zapewnia w miarę stały poziom sygnał / fala nośna . Za tym wzmacniaczem jest filtr kwarcowy który dotnie produkty nie pożądane . Fet na wejściu kaskody z prostym układem LC nie obciąża mocno wyjścia modulatora , dodatkowo wzmacniacz nie dostaje składowej m.cz. Być może moje zmagania przydadzą się komuś w praktyce .


Załączone pliki Miniatury
İmage
03-11-2015 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą - SP2FP - 03-11-2015 23:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości