Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #22
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
Wszystko się zgadza
1 - sygnał bfo jest dość ładny zawartość 2giej harmonicznej poniżej 40db , jest separowany wtórnikiem do 612 - ale faktycznie zastosowanie fliktru LC nie zaszkodzi - a przynajmniej można sprawdzić - bo samo uzyskanie sinusa z generatorka na jednym bipolarnym nie jest takie proste Smile a czysty z założenia nie będzie ,
2 - W ustawieniach poziomu jest moment w którym zwiększanie poziomu bfo daje lepsze wytłumienie nośnej , a póżniej jej wzrost . oczywiście równoważnie też jest dokładnie czytelne . Może mam 50 db - będę dokładniej testował .
3 - Prowadzenia masy wykonywałem z należyta starannością oraz sama separacja montażowa generator ,, oddzielenie modulator oddzielenie filtr kwarcowy już na następnej płytce .
Płytka nadawcza dodatkowo dwustronna z pełną masą od dołu - montaż smd od góry - scalak 612 tht aczkolwiek przy takich różnicach S/Nośna samo ekranowanie generatora ułożenie ścieżek aby nie tworzyć pętli itd jeden punkt masy oddzielne pole ekranujące dławiki o określonym rezonansie w zasilaniu nie jest takie łatwe . Starałem się doświadczalnie uzyskać co można .

Dalej czy wykonanie wyjścia symetrycznego z obwodem lc i branie sygnału separującym uzwojeniem powinno dać jeszcze poprawę . Wydaje mie się że w sp5ww modulator na 1042 odpowiednio wykonany dawał s/nośna 60 db - ale to dawne czasy .
Miał on doprowadzony sygnał gfn trafkiem symetryzującym i tryfilarny obwód wyjściowy ?
Paweł
23-10-2015 9:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą - SP2FP - 23-10-2015 9:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości