Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TouchTRX - sterownik radia HUSAR
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #45
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR
(30-07-2016 16:33)SP2HYO napisał(a):  2 Po włączeniu sterownika i przełączenia FVO1 na pasmo 10Mhz na sterowniku
wyświetlana jest częstotliwość 84241.21 podobnie na 20m wyświetlana jest
częstotliwość 0240.83 , na pozostałych pasmach jest ok.

3 W VFO2 brak zmiany częstotliwości po zmianie wstęgi.

4 Po włączeniu zasilania matryca działa , przejdę na VFO2 mogę wybierać pasma
i funkcję , po powrocie na VFO1 wybiorę pasma 1,8 do 7 , po przejściu na pasmo
10Mhz zmieni się w pamięci na 10 Mhz natomiast główne okno RX1 czy VFO1
pozostaje z napisem 7Mhz ( generator zachowuje f dla 7 Mhz tj. 16 Mhz) i w tym
momencie nie mogę nic wybrać , żadne przyciski nie działają. Być może jest to
powiązane z punktem 2.

5 Enkoder dla VFO2 nie pracuje - brak zmian .

Po sprawdzeniu mojego sterownika z softem ver.2.161:
- wszystkie pasma przy przełączaniu zarówno na RX1 jak RX2 mają prawidłowe częstotliwości;
- zmiana wstęgi CWU, CWL, USB, LSB nie żadnego wpływu na przestrajanie, wszystkie 4 enkodery pracują i częstotliwości się zmieniają;
- nie mam żadnego efekty zawieszania się panela dotykowego.

1/ Pierwszy powodem braku obsługi enkodera VFO2 i DSP2 może być brak rezystorów szeregowych na liniach do procesora (przy opisach A3,A4,A5,A6), na druku dawałem 100om, dowolny 1206 (00...470om).

2/ Drugim powodem może być błędna konfiguracja sterownika zapisana w pamięci EEPROM, czasem przy śmieciach po zasilaniu i wielokrotnym ON/OFF może się to "posypać".

Proponuję wejść do SetUp-u i użyć funkcji INIT_DSP1 lub INIT_DSP2. Te funkcje inicjują pierwotne nastawy sterownika zapisane w kodzie programu.

(30-07-2016 16:33)SP2HYO napisał(a):  1 Brak zmiany częstotliwości obu generatorów BFO

6 Kalibrację dla generatora VFO1 przeprowadziłem. Czy dla generatora VFO2 także trzeba przeprowadzić?. Nie mogłem tego zrobić.

Sterownik ma tylko jedną kalibrację wspólną dla obu VFO. Upraszcza to trochę oprogramowanie sterownika. Jeśli mamy generatory Si570 z jednej partii to różnice pomiędzy nimi są minimalne. W przyszłości można pomyśleć o niezależnej kalibracji VFO2.

Rzeczywiście przy zmianie wstęg nie przestawia nastawy BFO. Dlaczego ? Ponieważ w pierwotnej wersji tak to miało działać. W HUSARZE BFO służy jedynie do sterowania drugim mieszaczem aby uzyskać drugą pośrednią 15khz. Demodulacja i przełączanie wstęg odbywa się w module DSP. W klasycznym radiu bez DSP trzeba jednak przełączać nastawy BFO. I tu pojawia sie problem bo trzeba to inaczej obsługiwać. Wygląda na to że trzeba będzie wprowadzić dodatkowy typ radia: DC, IxIF, 2xIF. Teraz sterownik działa tak jak w radiu z dwiema pośrednimi. Postaram się w tym tygodniu nad tym posiedzieć i jakoś to rozwiązać.

73 Adam
09-08-2016 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR - SP5FCS - 09-08-2016 21:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości