Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDS(chińczyk)+ICS502 - wprawki
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #3
RE: DDS(chińczyk)+ICS502 - wprawki
Witam ponownie.
Piotrze, dokładnie - pewnie a nawet na pewno jest gdzieś DDS na którym bym mógł pracować (kolega Mateusz SQ9PXB zrobił bardzo ładną syntezę do Kacpra SP4SKV), ale nie o to chodziło. Chodziło o zrobienie tego samemu. Zmiany, plany, pomysły. Niektórzy potraktują to jak wymyślanie koła od nowa, ale chyba nikt z grupy SP-HM tak nie powie Smile

Poprawka z padami pod procesorem wprowadzona, bo wysoce sensowna, poza padami gdzie są ścieżki (dwie) na górnej warstwie. Plik całego projektu KiCad'a (w zip) w załączniku. Mam nadzieję że wszystko się skopiowało, moje footprinty, itp. Na schemacie drobne objaśnienia gdzie przelotka, itp.
To z czego nie jestem zadowolony to z konieczności poprowadzenia sygnału z DDS'a do ICS502 - przelotką. Jest tego około 3-4cm, i może robić jako niezła antena w środku radia. Przewidziałem pady, gdyby ktoś miał ochotę użyć jakiegoś cienkiego przewodu ekranowanego. Nie bardzo dało by się inaczej, bo wąska płytka, procesor i płytka DDS'a wymuszają rozkład w poziome...
Wadą płytki DDS'a jako modułu jest to że ciężko jest doczepić kolejny moduł jako "kanapkę" - musiałby być mocno odsunięty, i dłuższe piny które łączą płytki - chyba że zrobić to na same kołki.

Grupa padów w okolicy gniazda SMA jest dowolnego przeznaczenia. Można tam dać filtr LPF, układ MAR/ERA (choć może być problem z masą) itp.

Źródła kodu nieprędko - prościej zrobić zrzuty z oscyloskopu, niż pracować nad kodem, a czasu mało.


Załączone pliki
.zip  dds1_sq5kvs.zip (Rozmiar: 170.77 KB / Pobrań: 1342)
14-03-2014 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DDS(chińczyk)+ICS502 - wprawki - SQ5KVS - 14-03-2014 16:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości