Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generator na układzie SI570 ciąg dalszy
ORINOCO Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 01-01-2011
Post: #33
RE: Generator na układzie SI570 ciąg dalszy
1. Opóźnienia ustąpiły
2. Przełącznik pasm działa. Ja mam znacznie szersze filtry pasmowe więc niektóre zakresy zewrę razem. Brak kolejności pasm na mojej płytce nie ma znaczenia bo można to ominąć lutując przewody sterujące w odpowiedniej kolejności.
3. Zwarcie do masy obu wejść wzmacniacza powoduje spadek odczytów do zera.
W przyszłości dowiem się czy ten wzmacniacz będzie mi potrzebny. Może podepnę się bezpośrednio do przetwornika. Mogłem na swojej płytce dodać dwa tranzystory np. 2n7000 blokujące naprzemiennie wejścia wzmacniacza.

Moje uwagi:
a. W trybie SETUP denerwujące jest to, że przechodząc przez ten proces kończy się on na kalibracji mocy. Zamiast "kręcić" się w "koło" wraz z ustawieniami S metra. Zaczynając od Fx kończąc na poziomach S metra i od nowa. Czyli używamy tylko enkodera i lewy klawisz.
b. Sprawa nie "równych" kroków i ostatniej cyfry rozumiem, że jest nie do przeskoczenia z powodu natury tego układu.
c. Natknąłem się w Internecie na przykłady "bez stukowego" przestrajania si570. Rozumiem, że zastosowana tu metoda jest optymalna.
d. Chciałbym aby dało się przestrajać si570 do około 220Mhz. Testowałem u siebie si570 sterując go komputerem i sygnał był jeszcze generowany przy 250Mhz. Można by było zrobić radio na pasmo 6m.
e. Do pełni szczęścia brakuje mi (w wersji oprogramowania bez kwarcu)
wyświetlania pracy RIT w ten oto sposób: 28.450.00-R i 28.450.00 [z wyłączonym RIT] Włączany dłuższym przyciśnięciem jakiegoś klawisza.

W Górnej części zamiast literki A0 i A1 wolał bym napis IPO (gdy na pinie pojawia się jedynka logiczna) lub P.A (gdy na pinie pojawi się zero). Pojawiające się tylko w momencie aktywacji. Podobnie jak w Yaesu lub Icom'ie.

Zamiast B0 i B1 z powodzeniem można dać napis Hi i Lo. Będzie tam można podłączyć tłumik, wzmacniacz nadajnika lub cokolwiek.

f. Czy piny sterujące procesora np. PD5 PD6 wytrzymają zwarcie do masy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2014 22:07 przez ORINOCO.)
02-03-2014 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Generator na układzie SI570 ciąg dalszy - ORINOCO - 02-03-2014 16:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości