Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik filtra kwarcowego
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #3
RE: Sterownik filtra kwarcowego
Paweł, oczywiście, że jest to możliwe... ale nie wiem jak wyjdzie cenowo.
Myślę że poniżej 100 PLN by się to zamknęło ... jeśli sam umiałbyś zaprogramować uC. Smile
Żeby było dużo "kanałów" zasilania warikapów można by użyć PWM, wyfiltrować żeby było gładkie napięcie i heja. za 30zł np. uC Xmega128. Xmega ma 16 kanałów ADC oraz 24 PWM. Czyli 15 (bo 16-sty kanał dla potencjometru) warikapów dałby radę zasilać i sprawdzać czy jest poprawne napięcie na nich.
Pytanie tylko kto napisze program.
Pytanie następne ... programista/użytkownik musi znać konkretne napięcia dla konkretnego pasma i to dla każdej diody oddzielnie. Czyli tyle ile warikapów tyle charakterystyk (tabela lub wykres) napięciowych w dziedzinie częstotliwości (tak to chyba się "mówi"). Jeśli to filtr drabinkowy 8-mio kwarcowy to trzeba kupić skrzynkę browara i dużo pączków bo to żmudne musi być zajęcie.
Niemniej jednak temat uznaję za ciekawy... ciekawe czy taki filtr funkcjonowałby tak jak chcesz. Jestem pierwszy w kolejce do oglądania efektów.
Z Xmegą też mógłbym trochę pomóc, trochę bo jestem chytry na czas bo mam też kupę pomysłów i jedynym ograniczeniem jest czas.

EDIT: zapomniałem dodać że można pokusić się wtedy o płynne zawężanie pasma, i jeszcze zapomniałem dodać że pewnie pozostanie problem z przesuwaniem się częstotliwości środkowej filtru.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2014 12:29 przez SP4EJT.)
08-01-2014 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sterownik filtra kwarcowego - SP2FP - 07-01-2014, 19:18
RE: Sterownik filtra kwarcowego - SP4EJT - 08-01-2014 12:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości