Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
SO3ALG Offline
Nikoloz
***

Liczba postów: 152
Dołączył: 07-10-2013
Post: #7
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
Dziękuję za wytłumaczenie niebezpieczeństwa SP5TAA i SP4EJT.
Ale teraz moje odpowiedzi
Po kolei:

SP5TAA - mówisz, ze jesteś członkiem klubu, więc czy w twoim klubie nikt ci nie powiedział, ze aby nadawać trzeba najpierw mieć do tego prawo - Doskonale o tym wiem , mi chodzi , o sprawdzenie propagacji fal średnich i długich. Nie chodzi mi o "unlisa". Poza tym chce zobaczyć na własne oczy jak tanie IRF-y pracują z taką mocą i na takim paśmie , i jaka jest jakość dźwięku na tych falach , i jaki zasięg w nocy , a jaki w dzień.

SP5TAA - chyba ze masz zamiar być źródłem zakłóceń, z którymi coraz częściej borykają się koledzy radioamatorzy - jeśli chodzi o to , użyje dobrych filtrów , chyba nie myślisz , że od tak bym odpalił sprzęt (bez przyrządów pomiarowych i sztucznego obciążenia) .

SP5TAA - mniejszy strach w tym sensie , że na długich i średnich poza międzynarodowymi rozgłośniami i Pierwszym Programie Polskiego Radia (225kHz) nic nie pracuje. Czyli dużo większe pole manewru.
A i tak nawet w tej sytuacji , filtr dorobię - bo już kiedyś poznawałem pojęcia "harmoniczne" w praktyce i w teorii.

SP4EJT - i pamiętaj młody Luku Skywalkerze, wystrzegaj się ciemnej strony mocy ! Pozostań po naszej stronie - Wiem o czym
mówisz , nie chodzi mi o przesył głosu na odległość dla "kolegów" , tylko zbadaniu jakości dźwięku i propagacji.

Ja naprawdę nie chce być postrachem wśród krótkofalowców , chce tylko sprawdzić propagacje tych dziwnych fal.
Na początku jak przyszedłem do klubu , to fale krótkie wydawały mi się dziwne. Bardzo mnie zaciekawiło zjawisko propagacji.
Z tego powodu , po tym jak "zbadałem" fale krótkie , to chcę sprawdzić średnie , a potem długie. Spokojnie , poniżej długich nie schodzę , bo fale bardzo długie potrzebują olbrzymich antenBig Grin

P.S. Oczywiście zamieszczę wyniki tych eksperymentów

FPGA, SDR, wzmacniacze mocy, opensource
n.icos.ch
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2013 16:47 przez SO3ALG.)
14-10-2013 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie - SO3ALG - 14-10-2013 15:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości