Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek
SQ2RBW Offline
Marcin
**

Liczba postów: 76
Dołączył: 21-10-2011
Post: #24
RE: [Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek
Witam,

nie jesteś pierwszym krótkofalowcem, który ma słomiany zapał w konstrukcjach amatorskich Wink Wg mnie jak czujesz się jeszcze na siłach po tym kulawym Jędrku to warto zainteresować się projektami które są dobrze opracowane a co najważniejsze jest rzesza ludzi, którzy te konstrukcje zbudowali i z mniejszym badź większym zapałem używają na pasmach. Wystarczy posłuchać na osiemdziesiątce, co się pojawia z prostych konstrukcji transceiverów QRP: Taurus, Kajman, Kacper, Antek, Bartek, SP5WW oraz Trapery. Nie wymieniam już tu bardziej skomplikowanych trx-ów, gdzie ich budowa idzie w większe koszty. Nic więcej mi się nie przypomina a biorę pod uwagę nasłuchy z czasu około 4 lat. To jednak o czymś świadczy, że konstrukcje wyżej wymienione działają i to z dobrym skutkiem. Nie warto porywać się na konstrukcje niesprawdzone. Wątek Jędrka był już rozpisywany na innych forach i niestety także Ci co go budowali nie doszli do zamierzonego celu.
A jak nie czujesz się na siłach to być może warto rozważyć zakup już złożonego i sprawdzonego transceivera wykonanego przez krótkofalowca, który się dobrze orientuje w temacie. Nie wymieniam nazwy TRX-ów, bo nie chodzi tu o to aby robić reklamę. Będzie kosztowało trochę więcej niż złożenie samemu ale dostaniesz do ręki urządzenie sprawne i zestrojone, nie będziesz musiał myśleć czy to ruszy czy nie, nie stracisz czasu i poczucia humoru przy konstrukcji, a od razu można przejść do budowy anteny i robienia łączności.

Pozdrawiam
13-02-2013 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: [Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek - SQ2RBW - 13-02-2013 17:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości