Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #20
RE: [Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek
Witaj Jerzy. Dziękuję za sugestię.
Nie wiem jak Grzegorz, ja nie zamontowałem. Ta "linia" oddziela część odbiorczą od nadajnika. U mnie (w tej konfiguracji jaką sprawdzałem ostatnio nadajnik) cała część odbiorcza - VFO, BFO, i reszta, były odłączone od zasilania - tak więc ekran moim zdaniem nie ma tu wiele do rzeczy. Winą za wzbudzenia jest wg. mnie zbyt duże wzmocnienie pojedynczego stopnia na NE592, w połączeniu z stopniem końcowym na BD, całość generuje w okolicach gdzie LPF odwraca fazę o 180*. Mogę pomyśleć (zrobię to) o zaekranowaniu, również od spodu, PA, i filtrów końcowych, ale "myślę że wątpię" Smile
Pozdrawiam

Grzegorz, masz na myśli tę modyfikację http://www.qsl.net/sp6ifn/pliki_antek/an...m-mocy.jpg ?
Grzegorz. To zależy jakie napięcie mierzysz. Czy jest to 46V peak-peak (np. z sondy z podwajaczem napięcia), szczytowe, czy napięcie skuteczne...
Wzór na moc jest taki - P = Usk^2/R . Jeśli masz szczytowe, to musisz szczytowe przeliczyć na skuteczne - podzielić przez pierwiastek z dwóch. Jeśli to p-p, to dodatkowo przez dwa.
Większość robi pomiary prostym detektorem diodowym, mierzy więc napięcie szczytowe. Stąd wzór - P = Uszczyt^2 / 2R - ta dwójka w mianowniku jest z podniesienia pierwiastka z dwóch do kwadratu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2013 13:31 przez SQ5KVS.)
05-02-2013 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: [Relacja z budowy] AVT5151 Jędrek - SQ5KVS - 05-02-2013 12:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości