Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KiCad - wspomaganie projektowania
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #31
RE: KiCad - wspomaganie projektowania
OOps nie da się edytować posta? Załapałem już jak to jest z tymi nogami... ale przydałaby się przeglądarka bibliotek - zewnętrzna, rozsądna i intuicyjna. Durna jest obsługa tego programu, ale w sumie program ma trochę zalet - zobaczymy co będzie dalej...
Oj durne to durne. Wymęczyłem schemat, skojarzyłem obudowy, wciągnąłem do PCB, poukładałem i zacząłem ścieżki prowadzić .... pogubiło mi połączenia. Kilka elementów nie ma połączeń z resztą - ja tak nie chciałem ! zero ostrzeżeń !

Nie wiem czy to dobre miejsce na opisywanie eksperymentów, ale jak widzę chyba jestem jedyny który próbuje wykorzystać to narządzie.
To się nazywa "połączenie wspomagające" pogubiło ... da się przywrócić, da się takie połączenie wspomagające zdefiniować na PCB - tak aby widać go było na schemacie?
Forum też zdurniało. Edytować literówek się nie da ?! Nowa wiadomość wskakuje jako ostatnia modyfikacja ?! Niech mi ktoś powie jak wstawić znak zapytania w ten fragment poprzedniego posta napisanego przed minutą: "pogubiło ... da się przywrócić" oj durne to durne...
Potrafię odtworzyć pogubione połączenia, wymienić element, ale nie potrafię zmienić szerokości ścieżki :-) Znajdę - ale ze dwa dni minie :-) Gdyby koś pytał... 50% mojej zawodowej pracy związane jest z pisaniem interfejsów użytkownika :-)
Ciekawe czy podepnie pod poprzedniego posta, czy zrobi nowego.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2011 0:46 przez SQ9RFC.)
14-11-2011 3:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: KiCad - wspomaganie projektowania - SQ9RFC - 14-11-2011 3:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości