Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
SQ1RES Offline
Jarek
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 19-05-2010
Post: #18
RE: PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
Charakterystycznym znakiem firmowym tranceivera PFR-3 jest kolor żółty. Jego użytkownicy, rozsiani na całym świecie, mawiają na niego "yellow fellow". Ja jednak postanowiłem dokonać bluźnierczej zmiany kolorystyki radia na inną. Wykorzystałem farbę w spray'u - srebrny metalik do mojego samochodu. Teraz mam samochód i radio w tym samym kolorze Smile . Boczne ścianki to szafirowa błękit RAL 5003. Kit dostarczany jest wraz z kalkomanią na obudowę przyklejaną "na mokro". Niezbyt podoba mi się jednak czcionka opisów, więc stworzyłem własne. Zasiegnąłem przy tym porady kolegów, którzy oprócz naszego hobby zajmują się też modelarstwem (dziękuję koledze Mariuszowi SQ9ANS). Prawidłowe naklejanie kalkomanii na mokro nie jest bowiem tak proste jak się z pozoru wydaje, a dla modelarzy jest to chleb powszedni. Zgodnie z obietnicą publikuję też tłumaczenie instrukcji montażu oraz obsługi na język polski - może ktoś zechce zbudować PFR-3A i się przyda.
Wypróbowałem też wstępnie, wbudowaną skrzynkę antenową. Jest bardzo skuteczna. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że stroi ostro, podobnie jak SP6SYV. W przyszłości zamieszczę więcej informacji na temat uwag dotyczących doświadczeń z użytkowania radia.

İmage

İmage

İmage

Vy!73 Jarek SQ1RES
Homemade TRX's: GenesisRadio G11, AVALA-01, Taurus80, Hendricks PFR-3A
Anteny HM: GP na 20m, dipol na 80m oraz G7FEK
http://www.qrz.com/db/sq1res
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 14:17 przez SQ1RES.)
06-10-2012 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu" - SQ1RES - 06-10-2012 14:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości