Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
SQ1RES Offline
Jarek
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 19-05-2010
Post: #4
RE: PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
Krzysiek, ze schematami nie ma problemów, są ogólnie dostępne. Na dole TEJ STRONY jest PFR-3A Production Manual (PDF) a w nim schematy oraz instrukcja montażu. Cały ten manual przetłumaczyłem już na język polski i go później opublikuję.
Przy okazji. Sprawdziłem stan ilościowy przesłanych części. Faktycznie jest wszystko, od procesora po najmniejszą podkładkę. Niektóre elementy zostały nawet dostarczone w ilościach nadmiarowych. Ze szczególną ciekawością oczekiwałem na kwarce, a właściwe na chwilę, kiedy będę mógł pomierzyć rozrzut ich częstotliwości rezonansowych. W zestawie otrzymałem 5 sztuk - jeden do BFO i cztery do filtra. Pomierzyłem ja same oraz z szeregową pojemnością 22pF. Wyniki - na poniższej fotografii (dokładność miernika - 10Hz):
İmage
Numer 4 najbardziej odstaje od reszty, więc pójdzie za karę do BFO. Na liście yahoo.Group dla PFR'a czytałem czyjś post, że wartości dla kwarców mieściły się u niego w granicach nawet 10Hz, u jeszcze innego - 20Hz. U mnie jest trochę gorzej - 30Hz (przy szeregowym C już trochę lepiej - 20Hz). Jest to 10% szerokości filtra. Szału nie ma, ale tragedii też nie. Byłyby cztery niezłe trafienia (rozrzut<10Hz), ale kwarc numer 5 "zepsuł mi kupon" Smile . Na szczęście jest 14 kondensatorów NP0 100pF (na fotografii nad kwarcami), więc będzie z czego wybrać.

Vy!73 Jarek SQ1RES
Homemade TRX's: GenesisRadio G11, AVALA-01, Taurus80, Hendricks PFR-3A
Anteny HM: GP na 20m, dipol na 80m oraz G7FEK
http://www.qrz.com/db/sq1res
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2012 11:32 przez SQ1RES.)
22-09-2012 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu" - SQ1RES - 22-09-2012 10:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości