Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #19
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
(22-08-2012 8:03)SP4HKQ napisał(a):  Uczestnictwo w zjeździe nie jest obowiązkowe. Wiec nie można mieć pretensji, że ktoś jedzie bądź nie. Byłem na dwóch ostatnich warsztatach QRP. Mam swoje przemyślenia w tym temacie. Tą drogą chciałem przekazać co bym w formule takich spotkań zmienił, poprawił. Jeden z kolegów zaczynających zabawę w RADIO w prywatnym liście mi napisał. "Na początku było fajnie, były wykłady, spotkania, wszyscy zaczynali od zera budowę swego radia. Po jakimś czasie ci starsi i bardziej doświadczeni mieli prace tak mocno zaawansowane, że spotkania zaczęły się kręcić tylko wokół ich."
Pojawiło się rozgoryczenie dlaczego tym młodym przestano pomagać. Z takimi spotkaniami jest podobnie, organizatorzy program układają po siebie, a tylko przy okazji jest coś dla tych młodych. I to właśnie trzeba zmienić. Zjazd powinien być głównie nastawiony na tych zaczynających, mających problemy ze swoimi konstrukcjami, a cała reszta powinna być przy okazji. Należy zorganizować kilka, może kilkanaście stanowisk pomiarowych, gdzie ci starsi bardziej doświadczeni pomogli by uruchomić to co leży w szufladach osób nie posiadających bazy pomiarowej. A tak tego typu zjazdy postrzegane są jak "spotkania towarzystwa wzajemnej adoracji" gdzie ci doświadczeni chwalą się swoimi zaawansowanymi konstrukcjami, a młodzi mogą tylko popatrzeć i zazdrościć.
ŁOŚ to spotkanie czysto towarzyskie, natomiast Zjazd Techniczny powinien pomóc jak największej liczbie młodych zaczynających zabawę, uruchomić swoje RADIA i wyjść w ETER.
Hmm, dokladnie takie same zarzuty od "poczatkujacych" mam na pismie HI , ale dotyczyly one inicjatyw HM grupy tworzonej w Warszawie.
Mylse ze nie ta droga i nie mysleniem "roszczeniowym" dojdziemy do czegokolwiek pozytywnego.
Druga sprawa... to tego typu podejscie wyglada mi tak:
Wyobraz sobie Zdzislaw ze wiele swojego czasu poswiecisz na prace organizacyjna i logistyczna, przygotujesz taki zjazd na ile bedziesz mogl i na ile bedziesz potrafil, zapraszasz ludzi i w zamian za swoje wysilki uslyszysz ze:
1. za ciasno na parkingu,
2. ze w przygotowanej montazowni byle jakie chinskie lutownice
3. ze oscyloskopy na pomiarowce za slabe
4. ze krzeselka niewygodne i stoliki za male
a ponadto ze jedzenie do bani, a toalety w domkach sie zatykaly i woda byla za zimna ;-).
Sorry tak wyglada to cale tlumaczenie i oczekiwanie ze za nas ktos ma to wszystko zrobic , a malo tego to zrobi to tak jak MY bysmy oczekiwali???
Ja nie widze problemu, uwazasz ze potrzbne laboratorium to je zrganizuj, uwazasz ze potrzebne "przedszkole" dla poczatkujcych, to je zorganizuj, mysle ze otwartosc organizatorow w dostepnych materialach i zaproszeniach jest wystarczajaco jasna.
Pisze te slowa i zastanawiam sie czy znow wyskoczy "okienko o moderacji" ehhhh
bylo cos kiedys napisane o zdzble trawy i belce w oku ;-).
Pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z
22-08-2012 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP - SQ8Z - 22-08-2012 13:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości