Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #17
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
Uczestnictwo w zjeździe nie jest obowiązkowe. Wiec nie można mieć pretensji, że ktoś jedzie bądź nie. Byłem na dwóch ostatnich warsztatach QRP. Mam swoje przemyślenia w tym temacie. Tą drogą chciałem przekazać co bym w formule takich spotkań zmienił, poprawił. Jeden z kolegów zaczynających zabawę w RADIO w prywatnym liście mi napisał. "Na początku było fajnie, były wykłady, spotkania, wszyscy zaczynali od zera budowę swego radia. Po jakimś czasie ci starsi i bardziej doświadczeni mieli prace tak mocno zaawansowane, że spotkania zaczęły się kręcić tylko wokół ich."
Pojawiło się rozgoryczenie dlaczego tym młodym przestano pomagać. Z takimi spotkaniami jest podobnie, organizatorzy program układają pod siebie, a tylko przy okazji jest coś dla tych młodych. I to właśnie trzeba zmienić. Zjazd powinien być głównie nastawiony na tych zaczynających, mających problemy ze swoimi konstrukcjami, a cała reszta powinna być przy okazji. Należy zorganizować kilka, może kilkanaście stanowisk pomiarowych, gdzie ci starsi bardziej doświadczeni pomogli by uruchomić to co leży w szufladach osób nie posiadających bazy pomiarowej. A tak tego typu zjazdy postrzegane są jak "spotkania towarzystwa wzajemnej adoracji" gdzie ci doświadczeni chwalą się swoimi zaawansowanymi konstrukcjami, a młodzi mogą tylko popatrzeć i zazdrościć.
ŁOŚ to spotkanie czysto towarzyskie, natomiast Zjazd Techniczny powinien pomóc jak największej liczbie młodych zaczynających zabawę, uruchomić swoje RADIA i wyjść w ETER.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2012 15:49 przez SP4HKQ.)
22-08-2012 8:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP - SP4HKQ - 22-08-2012 8:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości